گزارش: مقام سابق ح‌ک‌چ بابت «زیان‌های سنگین» در نتیجه حمایت از ماینر کریپتو عذرخواهی کرد

گزارش: مقام سابق ح‌ک‌چ بابت «زیان‌های سنگین» در نتیجه حمایت از ماینر کریپتو عذرخواهی کرد


به نظر می رسید شیائو یی، عضو سابق حزب کمونیست چین، از جایی که به نظر می رسد یک زندان است، بسیار آرام صحبت می کند و به خاطر حمایت از یک شرکت استخراج ارز دیجیتال فوژو عذرخواهی می کند.

شیائو یی، دبیر سابق حزب کمونیست چین در فوژو، طی یک برنامه تلویزیونی دولتی اعتراف کرد که در حمایت از استخراج کریپتو “بی پروا” عمل کرده است.

در مصاحبه ای که در 8 ژانویه توسط رسانه های دولتی پخش شد، شیائو با صدایی بسیار آهسته از جایی که به نظر می رسید یک زندان بود صحبت کرد و گویی از “گناهکار” بودن و ایجاد “خسارت های سنگین” به فوژو عذرخواهی کرد. این مقام سابق ح‌ک‌چ به اتهامات فساد مربوط به دریافت رشوه بیش از 18 میلیون دلار برای برنامه‌های ساخت‌وساز و ترویج غیرقانونی پروژه‌ها، از جمله یک شرکت محلی استخراج کریپتو، در ماه دسامبر مجرم شناخته شد.

شیائو یی مصاحبه کننده را خطاب قرار می دهد. منبع: سرویس خبری چین، یوتیوب

طبق گزارشی از خبرگزاری دولتی، شیائو به یک شرکت استخراج رمزنگاری محلی، Jiumu Group Genesis Technology دستور داده است که در طول بازرسی‌ها وانمود کند که خدمات فنی دیگری را ارائه می‌کند که در منطقه ممنوع نیست. طبق گزارش ها، این شرکت از سال 2017 تا 2020 حدود 160000 ماینر را استخدام کرده است.

الان رای بدهید!

چین در سال 2021 به طور رسمی تمام عملیات استخراج رمزارز را در این کشور ممنوع کرد، اما از سال 2018 بر برخی شرکت ها فشار آورده است. شیائو در بحبوحه فشارها به عنوان منشی ح‌ک‌چ در فوژو خدمت می‌کرد، اما بر اساس گزارش‌ها به حمایت از Jiumu Group Genesis Technology ادامه داد. مقامات در ماه مه 2021 تحقیقات خود را از او آغاز کردند و او بعداً از سمت خود و از ح‌ک‌چ اخراج شد.

مربوط: بر اساس وایت پیپر ملی، بیش از 1400 شرکت چینی در صنعت بلاک چین فعالیت می کنند

علیرغم ممنوعیت استخراج ارز دیجیتال در این کشور، ماینرهای چینی بیش از 20 درصد از کل نرخ هش بیت کوین (BTC) جهانی را تا ژانویه 2022 به خود اختصاص دادند. نرخ تا دسامبر 2021 بیش از 37 درصد است – شرکت کنعان مستقر در چین گزارش داد که تجارت آن در سال 2022 رشد کرده است.


نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉