شرکت رمزنگاری مس، نخست وزیر سابق بریتانیا، پلتفرم اوراق بهادار توکن شده را راه اندازی کرد


مس قصد دارد از بازوی امارات متحده عربی خود، Copper Securities، برای سرمایه گذاری بر روی تقاضای سرمایه گذاران نهادی استفاده کند.

بر اساس گزارش‌ها در 29 نوامبر، شرکت تجارت کریپتو مستقر در لندن، Copper، قصد دارد اوایل سال آینده عرضه اوراق بهادار توکن‌شده را آغاز کند. این شرکت به رهبری فیلیپ هاموند، صدراعظم سابق بریتانیا، قصد دارد از تقاضای سرمایه گذاران نهادی بهره مند شود.

انتظار می رود این سرویس ابتدا در ابوظبی، امارات متحده عربی، توسط Copper Securities، بازوی جدید آن در کشور راه اندازی شود. گزارش شده است که این شرکت در مرحله اخذ تاییدیه نظارتی از مقامات محلی است.

مس در نظر دارد در ماه های آینده از فناوری بلاک چین برای تامین مالی اوراق بهادار و سایر راه حل های پرداخت برای مشتریان شرکتی استفاده کند. این شرکت گفت که بیش از 90 بازار در سراسر جهان از طریق پلتفرم جدید قابل دسترسی هستند.

مس اوایل سال جاری بازوی اوراق بهادار خود را با هدف ارائه اوراق بهادار توکن شده در بازار جهانی ابوظبی (ADGM)، یک مرکز مالی بین‌المللی و منطقه آزاد در جزیره المریه، خریداری کرد.

هاموند روابط دیرینه ای با این منطقه دارد. او از سال 2021 و پس از تایید ناظر لابی گری بریتانیا، به دولت عربستان سعودی همسایه مشاوره می دهد. در همان سال، هاموند به عنوان مشاور ارشد مس منصوب شد و در اوایل سال 2023 ریاست این شرکت را بر عهده گرفت. در آن زمان، هاموند افکار خود را در مورد اینکه چگونه فناوری بلاک چین می تواند برای صنعت مالی مفید باشد به اشتراک گذاشت:

من به شدت موافقم که بخش خدمات مالی بریتانیا پس از برگزیت باید فناوری دفتر کل توزیع شده را به عنوان بخش کلیدی استراتژی خود بپذیرد تا به عنوان یک مرکز مالی بزرگ جهانی باقی بماند.

توکن‌سازی امنیتی شامل تبدیل دارایی‌های مالی مانند سهام یا املاک و مستغلات به توکن‌های دیجیتال در یک بلاک چین است. توکن‌سازی دسترسی به دارایی‌های گران‌قیمت را تسهیل می‌کند و نقدینگی بازار را با اجازه مالکیت جزئی افزایش می‌دهد، در نتیجه مالکیت دارایی‌های مالی را دموکراتیک می‌کند.

توکن‌سازی دارایی یک موضوع داغ در سال 2023 است و احتمالاً محبوبیت آن در آینده رو به افزایش است. در بریتانیا، مدیران سرمایه‌گذاری تشویق می‌شوند تا از فناوری بلاک چین برای توکن کردن وجوه سرمایه‌گذاری استفاده کنند و از سیستم‌های سنتی نگهداری سوابق دور شوند. گزارش اخیر منتشر شده توسط انجمن سرمایه‌گذاری استدلال می‌کند که توکن کردن صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌تواند به بخش مالی کارآمدتر و شفاف‌تر منجر شود.

مجله: این مغز شما در کریپتو است – سوء مصرف مواد در بین سرمایه گذاران رمزارز در حال افزایش است


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید