مدیر عامل سابق Alameda تایید می کند که شرکت میلیاردها دلار از سپرده های مشتریان FTX به عنوان بخشی از قرارداد دفاعی وام گرفته است.

مدیر عامل سابق Alameda تایید می کند که شرکت میلیاردها دلار از سپرده های مشتریان FTX به عنوان بخشی از قرارداد دفاعی وام گرفته است.


بر اساس اسناد دادگاه، کارولین الیسون گفت که او و SBF با علم به غیرقانونی بودن صورت‌های مالی گمراه‌کننده قابل توجهی برای وام دهندگان Alameda امضا کرده‌اند.

کارولین الیسون، مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ، گفت که از در دسترس بودن وجوه FTX برای سرمایه گذاری های شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر خود به عنوان بخشی از این توافق نامه آگاه است.

الیسون در صورتجلسه صورتجلسه‌ای از دادخواست دادخواست در منطقه جنوبی نیویورک که در دسامبر منتشر شد، روابط مالی بین FTX و Alameda را در مرکز شکایت دادستان‌ها علیه سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX تأیید کرد. به گفته مدیر عامل سابق Alameda، Alameda از سال 2019 تا 2022 از طریق FTX به “امکانات وام گیری” دسترسی داشته است.

الیسون گفت: «من درک می‌کنم که مدیران FTX تنظیمات خاصی را در حساب FTX.com Alameda اعمال کرده‌اند که به Alameda اجازه می‌دهد تعادل منفی را در ارزهای مختلف فیات و ارزهای دیجیتال حفظ کند. از نظر عملی، این ترتیب به Alameda اجازه می‌دهد تا به خط اعتباری نامحدود بدون نیاز به وثیقه، بدون نیاز به پرداخت سود در مانده‌های منفی، و بدون اینکه مشمول تماس‌های مارجین یا پروتکل‌های انحلال FTX.com باشد، دسترسی داشته باشد. او افزود:

“اگر حساب های FTX Alameda دارای مانده منفی قابل توجهی در یک ارز خاص باشد، به این معنی است که Alameda وجوهی را از مشتریان FTX که در صرافی سپرده شده است قرض می کند.”

بیانیه الیسون شامل ادعاهایی مبنی بر اینکه Bankman-Fried و سایر مدیران FTX از Alameda وام گرفته اند و از وجوه FTX برای بازپرداخت “چند میلیارد دلار وام” استفاده کرده اند. و هم او و هم بانکمن-فرید “صورتهای مالی گمراه کننده مادی” را برای وام دهندگان آلامدا امضا کردند – که آنها می دانستند غیرقانونی است.

الیسون گفت: من واقعاً برای کاری که انجام دادم متاسفم. “می دانستم که اشتباه است.”

مربوط: توییتر کریپتو با وثیقه 250 میلیون دلاری SBF سردرگم شد و به لوکس بازگشت

توافق نامه الیسون که در 21 دسامبر منتشر شد، تا حد زیادی مدیر عامل سابق Alameda را از بسیاری از اتهامات بانکمن-فرید، از جمله کلاهبرداری با سیم و کلاهبرداری اوراق بهادار، رهایی بخشید. او همچنان می تواند به دلیل تخلفات مالیاتی کیفری تحت تعقیب قرار گیرد، اما توافقنامه وثیقه 250,000 دلاری را به شرط تسلیم کلیه اسناد سفر تعیین کرده است.

مقامات ایالات متحده در 21 دسامبر پس از گذراندن بیش از یک هفته در زندان فاکس هیل در باهاما، بنکمن-فرید را استرداد کردند. دادستان ها به مدیر عامل سابق FTX اجازه دادند تا در خانه با یک مچ بند در خانه نگهداری شود، پس از وثیقه 250 میلیون دلاری که توسط والدینش گذاشته شد. انتظار می رود که او در پنجم ژانویه بار دیگر در دادگاه حاضر شود.
نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉