فوربس XRP و Cardano (ADA) را زامبی های رمزنگاری شده می خواند: جامعه مخالف است


تصویر جلد از طریق u.today

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، با تماس با کارشناسان مالی، تحقیقات خود را انجام دهید. ما معتقدیم همه محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

فوربس در یک مقاله تحقیقاتی اخیر، چندین ارز دیجیتال برتر از جمله XRP و ADA را به عنوان “زامبی های رمزنگاری شده” نامگذاری کرد. این اصطلاح به بلاک چین های لایه 1 اشاره دارد که دارای ارزش بازار بزرگ هستند اما کاربرد محدودی فراتر از معاملات سوداگرانه دارند.

فوربس به Ripple Labs، شرکت پشتیبان XRP، به عنوان نمونه بارز یک زامبی رمزنگاری اشاره می کند. علیرغم حجم معاملات روزانه فعال XRP، فوربس استدلال می کند که استفاده از آن فراتر از حدس و گمان بازار نیست.

XRPUSDT
نمودار XRP/USDT از TradingView

Ethereum Classic (ETC) نیز در این لیست قرار داشت زیرا دارای ارزش بازار قابل توجهی است در حالی که هزینه های نسبتاً پایینی را در شبکه خود ایجاد می کند. «اتریوم واقعی» در سال 2016 ایجاد شد، زمانی که اتریوم کلاسیک (ETC) به عنوان جانشین بلاک چین اصلی اتریوم در نتیجه هارد فورک ناشی از حادثه DAO ظاهر شد.

فوربس همچنین درباره Algorand که زمانی به دلیل ظرفیت بالای تراکنش «قاتل اتریوم» نامیده می‌شد، تردید می‌کند و به دلیل عدم کاربرد آن، به درآمد کم از کارمزد تراکنش‌های بلاک چین اشاره می‌کند.

به هر طریقی، ذکر کاردانو بزرگترین شگفتی بود. مقاله فوربس به این پروژه اشاره می کند که بر محبوبیت بنیانگذار آن، چارلز هاسکینسون سرمایه گذاری کرده است. او به مشکلی در ادعاهای هاسکینسون در مورد آموزش اشاره می کند.

اما حامیان کاردانو استدلال می کنند که اکوسیستم آن فعال و پر رونق است و ارزش و مزایایی را ارائه می دهد که فراتر از حدس و گمان است. آنها به جریان های شبکه و فعالیت های توسعه مداوم به عنوان شواهدی از حیات و ارتباط شبکه اشاره می کنند.

اظهارات فوربس ممکن است برای کسانی که خود را بخشی از جوامع مورد بحث می دانند، خشن به نظر برسد. با این حال، دیدگاه ها و نظرات محقق ممکن است همیشه با واقعیت منطبق نباشد و تنها بخشی از دیدگاه شخصی او باشد. برخی از پروژه های ذکر شده در واقع دارای مشکلات کاربردی هستند، در حالی که برخی دیگر نشان دهنده اکوسیستم های پر جنب و جوش با موارد قوی هستند.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید