دولت فلوریدا و رئیس جمهور ایالات متحده درخواست های امیدوارکننده ای برای ممنوعیت CBDC دارند


ران دیسانتیس در تریبون «دلار دیجیتالی برادر بزرگ» گفت: «هدف ارز دیجیتال بانک مرکزی نظارت بر آمریکایی‌ها و کنترل رفتار آمریکایی‌ها است».

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، که انتظار دارد بسیاری برای رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 2024 ایالات متحده کلاه خود را در رینگ بیندازند، خواستار ممنوعیت دلار دیجیتال شده است.

DeSantis در یک کنفرانس مطبوعاتی در 20 مارس در مقابل یک تریبون می ایستد که روی آن “دلار دیجیتالی برادر بزرگ” نوشته شده بود. صحبت کرد در مقابل فدرال رزرو که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC را در ایالات متحده صادر و کنترل می کند، این ابتکار ادعا می کند که “قدرت بیشتری” به دولت می دهد. وی نگرانی در مورد تورم در کشور، افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و فشار بر بانک ها را نمونه هایی از سیاست های دولت عنوان کرد که مستقیما بر مصرف کنندگان آمریکایی تأثیر می گذارد.

“[A CBDC] فرماندار فلوریدا دید مستقیمی از تمام فعالیت های مصرف کننده در اختیار دولت قرار می دهد. «آنها برای اجرای برنامه خود هر کاری که بتوانند وارد جامعه شوند، انجام خواهند داد. بنابراین، هدف یک ارز دیجیتال بانک مرکزی جاسوسی از آمریکایی ها و کنترل رفتار آنهاست.

دیسانتیس تا حد زیادی استدلال به نفع چاپ دلار دیجیتال توسط فدرال رزرو – نگرانی های زیست محیطی و دسترسی ناکافی به بانک – بدون ارائه شواهدی را رد کرد. در کنار نحوه رسیدگی دولت‌های باهاما و نیجریه به CBDCها، او به معرفی یوان دیجیتال در چین با هدف “نظارت بر رفتار شهروندان و قطع دسترسی به کالاها و خدمات با اجازه نظارت بر عادات خرج کردن” اشاره کرد.

شما یک قوطی بزرگ کرم را باز می کنید و مقدار زیادی قدرت به یک بانک مرکزی می دهید.

این یک داستان در حال توسعه است و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *