اولین بار بازار خرسی؟  توصیه هایی از گاو بیت کوین مایکل سیلر

اولین بار بازار خرسی؟ توصیه هایی از گاو بیت کوین مایکل سیلر


مایکل سیلر به شوخی گفت که صاحبان خانه ها وقتی در یک مهمانی مست هستند، قیمت خانه های خود را کنترل نمی کنند، پس چرا قیمت بیت کوین را به این طریق کنترل می کنند؟

اولین بار بازار نزولی؟ همچنین این اولین بازار نزولی بیت کوین (BTC) برای یکی از بزرگترین گاوهای بیت کوین جهان، مایکل سیلر است.

Saylor، رئیس یکی از بزرگترین شرکت‌های حامی بیت‌کوین در جهان، لحظاتی از برنامه شلوغ خود در کنفرانس بیت‌کوین لس‌آنجلس اقیانوس آرام را به صحبت با کوین تلگراف اختصاص داد. سیلور به کوین تلگراف گفت که وقتی صحبت از بیت کوین به میان می آید، «شما باید یک دیدگاه زمان فریم طولانی را در پیش بگیرید».

“اگر در حال خرید هستید [Bitcoin] و شما افق زمانی کمتر از چهار سال دارید، فقط در حال حدس و گمان هستید. و هنگامی که افق زمانی بیش از چهار سال دارید، چیزی که واضح است میانگین هزینه دلاری شماست.

میانگین‌گیری هزینه دلار یکی از راه‌های کاهش مواجهه با نوسانات یک سرمایه‌گذاری است. سیلور ادامه داد: «شما دارایی، ذخیره بلندمدت ارزش را می‌خرید که می‌خواهید ده سال یا بیشتر نگه دارید».

با 130000 بیت کوین، MicroStrategy مالک 0.62 درصد از کل عرضه بیت کوین است، زیرا کل بیت کوین استخراج شده به 21 میلیون محدود شده است. قیمت ورودی MicroStrategy تقریباً 30639 دلار به ازای هر BTC است. این بدان معنی است که کل سرمایه گذاری گروه فناوری به طور قابل توجهی زیر آب است – اگر آنها به دلار بفروشند.

سیلور (سمت راست) با جو هال خبرنگار کوین تلگراف.

با این حال، سیلور می‌گوید: «روی کاغذ – او درباره از دست دادن میلیاردها دلار گیج نیست و روز به روز، هفته به هفته درگیر قیمت‌ها نشوید.

مایکل سیلر روی صحنه با کوری کلیپستن، مدیرعامل سوان (سمت راست) در بیت کوین اقیانوس آرام. منبع: یوتیوب

این میلیاردر ارزش گذاری بیت کوین را به ارزش گذاری یک خانه تشبیه می کند. “اگر خانه ای خریده ای و بعد هر بار که به مهمانی می روی مست می شوی و ساعت 11 شب یا نیمه شب است و می آیی و می گویی چقدر می خواهی برای خانه من بپردازی؟ همین الان کل خانه ام را به تو بفروشم. ممکن است یکی بگوید، “خب، من واقعاً حوصله خرید خانه ندارم.” نصف مبلغی را که برای آن پرداخت کرده‌اید به شما می‌دهم، و سپس شما با ناامیدی به خانه می‌گویید: “من خریدم.” تمام پولم را از دست دادم.»

مطالب مرتبط: بیت کوین ممکن است قبل از پایین آمدن قیمت جدید BTC به یک میلیارد دلار ضرر بیشتر در زنجیره نیاز داشته باشد

او توصیه کرد که از این نگرانی اجتناب کنید، و اگر واقعاً در 12 ماه آینده به پول نیاز دارید، سرمایه قابل سرمایه گذاری نیست. سیلور در عوض توضیح داد: “سرمایه در گردش”.

یک مدل منطقی این است که اگر در آرژانتین زندگی می‌کنید، پزو را برای یک یا دو ماه و دلار را برای یک یا دو سال نگه دارید. ده یا بیست سال است که بیت کوین را نگه داشته اید. و وقتی در این فرکانس‌ها و مناطق زمانی به آن فکر می‌کنید، همه چیز به نظر می‌رسد.”

در نهایت، همانطور که توسط Saylor و مدیر عامل Binance Changpeng Zhao پیشنهاد شده است، بیت کوین خود را به عهده بگیرید. با توجه به ناپدید شدن یک صرافی رمزنگاری دیگر با سرمایه مشتریان، حفظ بیت کوین تنها راه ایمن سازی اموالی است که نمی توان آن را مصادره کرد.


نویسنده: Joseph Hall

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉