فایندر دات کام توسط رگولاتور استرالیایی به خاطر محصول بازگرداندن کریپتو شکایت کرد


ASIC ادعا کرد که یک محصول بازگرداندن ارز رمزنگاری شده از صرافی ثبت شده Finder بدون مجوز است، این شرکت مخالفت کرد اما از بیان اینکه آیا این شکایت را به چالش می کشد یا خیر، خودداری کرد.

سایت مقایسه محصولات مالی Finder.com توسط رگولاتور خدمات مالی استرالیا به دلیل ارائه یک محصول بازده ارز دیجیتال بدون مجوز لازم مورد شکایت قرار گرفته است.

این دومین ارائه‌دهنده محلی محصولات بازگرداندن رمزنگاری است که توسط رگولاتور پس از شکایتی که در ماه نوامبر علیه Block Earner ارائه شد، مورد هدف قرار گرفته است.

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) در 15 دسامبر به وقت محلی شکایتی را علیه شرکت تابعه Finder.com و صرافی ارز دیجیتال ثبت شده محلی Finder Wallet تنظیم کرد.

ASIC ادعا کرد که محصول Finder Earn یک محصول مالی بدون مجوز است و الزامات افشای محصول Finder Wallet را نقض کرده و به تعهدات خود در مورد توزیع هدفمند محصولات مالی عمل نکرده است.

Finder Earn بازدهی سالانه بین 4.01٪ تا 6.01٪ را برای واریز استیبل کوین True AUD (TAUD) متصل به دلار استرالیا به کاربران ارائه داد.

ASIC ادعا کرد که این محصول یک اوراق قرضه است – یک ابزار بدهی بدون پشتوانه وثیقه – که به مجوز خدمات مالی استرالیا (AFS) نیاز دارد.

او ادعا کرد که Finder Earn “مصرف‌کنندگان را در معرض آسیب‌های احتمالی قرار می‌دهد” زیرا ممکن است محصول “نامناسب” به آنها ارائه شده باشد. Finder با این ارزیاب مخالف است.

یکی از سخنگویان Finder.com به کوین تلگراف گفت: «ما با نظر Asic که Finder Earn را می توان یک اوراق قرضه در نظر گرفت، موافق نیستیم.

از زمان راه‌اندازی Finder Earn در نوامبر 2021، ما فعالانه با ASIC درگیر بوده‌ایم و به طور کامل با تمام درخواست‌های اطلاعاتی ASIC همکاری کرده‌ایم.

Finder Earn در 24 نوامبر “غروب” داشت، که ASIC ادعا می کند که دلیل آن گزارش نگرانی های خود به Finder Wallet بوده است.

یکی از سخنگویان Finder.com ادعا کرد که تصمیم برای توقف محصول به دلیل افزایش نرخ بهره “یک تصمیم استراتژیک تجاری” است و “با بررسی نظارتی انجام نشده است”.

«ما در جریان غروب خورشید بودیم که به ما اطلاع دادند. [ASIC] ما می‌توانیم نگاه دقیق‌تری بیندازیم.»

یکی از سخنگویان ASIC و Finder.com گفت که تمام وجوه کاربر پس از پایان یافتر Earn به طور کامل بازپرداخت شد.

وقتی از فایندر پرسیده شد که آیا در مورد پرونده تجدید نظر خواهد کرد یا خیر، گفت که “بیش از این اظهار نظر نخواهد کرد زیرا این موضوع اکنون در دادگاه است.”

سارا کورت، معاون ASIC در بیانیه‌ای گفت: «پیام به صنعت واضح است – فقط به این دلیل که یک پیشنهاد شامل یک محصول مرتبط با دارایی‌های رمزنگاری شده است، تضمین نمی‌کند که خارج از رژیم نظارتی فعلی باشد».

مربوط: توصیه‌ای برای «تطبیق نشانه» استرالیا که اوایل سال 2023 منتشر می‌شود: خزانه‌دار

شکایت ASIC علیه Finder.com سومین پرونده خود را در چند ماه گذشته علیه محصولات مالی رمزنگاری و شرکت هایی که آنها را ارائه می دهند، است.

در ماه نوامبر، ASIC از شرکت فین‌تک Block Earner به دلیل ارائه سه محصول با درآمد ثابت مشابه با پشتوانه رمزنگاری بدون مجوز AFS شکایت کرد. در پاسخ به این شکایت، مدیر عامل بلاک اورنر به “نبود شفافیت” در رژیم مجوزهای مالی کشور واکنش تندی نشان داد.

شرکت خدمات مالی BPS Financial در ماه اکتبر توسط رگولاتوری به دلیل “رفتار غیرمجاز” مربوط به توکن “Qoin” با اظهارات “گمراه کننده” مبنی بر اینکه Qoin در استرالیا تحت نظارت است، شکایت کرد.

جو لونگو، رئیس ASIC، قبلاً نسبت به “اقدام” در مورد شرکت هایی که محصولات سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال “پرخطر و خاص” را تبلیغ می کنند، هشدار داده بود.


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید