هدف هیئت ثبات مالی رسیدگی به مسائل مربوط به ارزهای دیجیتال پس از "شکست FTX" است.

هدف هیئت ثبات مالی رسیدگی به مسائل مربوط به ارزهای دیجیتال پس از “شکست FTX” است.


در حالی که هیئت می تواند توصیه هایی را به سیاست گذاران جهانی ارائه دهد، اما عمدتاً به عنوان یک نهاد مشورتی بدون اختیارات تحریم عمل می کند.

نهاد نظارتی بین‌المللی، هیئت ثبات مالی یا FSB، خواستار یک چارچوب جهانی با هدف تنظیم و نظارت بر ارزهای دیجیتال در پی فروپاشی FTX شده است و گفته است که آسیب‌پذیری‌های مربوط به امور مالی غیرمتمرکز را ارزیابی خواهد کرد.

FSB در نشستی در بازل در 6 دسامبر گفت که قصد دارد “چارچوب نظارت بر دارایی های رمزنگاری شده” را بهبود بخشد و “شاخص های آسیب پذیری خاص DeFi” را در نظر بگیرد و همچنین به تأثیر بالقوه مرتبط شدن بیشتر DeFi با مالی سنتی . . بازارها به گفته آژانس نظارتی، خطرات ثبات مالی ناشی از بازار کریپتو به دنبال بحران نقدینگی و ورشکستگی FTX “محدود” بود، اما “ارتباطات فزاینده شرکت‌های دارایی رمزنگاری با بازارها و موسسات مالی کلیدی” پتانسیل آنها را افزایش داد.

FSB گفت: “پلتفرم های معاملاتی رمزنگاری که چندین فعالیت را ترکیب می کنند که معمولاً در امور مالی متعارف از هم جدا می شوند، می توانند منجر به تمرکز ریسک، تضاد منافع و سوء استفاده از دارایی های مشتری شوند.” ” [FSB] وی بر فوریت و اهمیت تداوم هوشیاری در پیشبرد برنامه کاری سیاست توسط FSB و نهادهای تنظیم کننده استاندارد برای ایجاد یک چارچوب نظارتی و نظارتی جهانی از جمله برای کشورهای غیر FSB تاکید کرد.

FSB قبلاً یک چارچوب جامع برای رمزنگاری پیشنهاد کرده است که هدف آن رسیدگی به خطرات بالقوه و در عین حال “درو کردن مزایای بالقوه فناوری” است. مردم همچنین باید بر اساس توصیه های گروه در مورد استیبل کوین ها تا 15 دسامبر نظر دهند.

مربوط: وزارت خزانه داری ایالات متحده به قانونگذاران توصیه می کند که تصمیم بگیرند کدام تنظیم کننده بر بازار نقدی ارزهای دیجیتال نظارت خواهد کرد

FSB که در طی اجلاس G20 در سال 2009 تأسیس شد، دارای اعضایی است که نهادهایی از بیش از 20 حوزه قضایی از جمله تنظیم کننده های مالی، بانک های مرکزی و وزارتخانه های دارایی را نمایندگی می کنند. در حالی که هیئت می تواند توصیه هایی را به سیاست گذاران جهانی ارائه دهد، اما عمدتاً به عنوان یک نهاد مشورتی بدون اختیارات تحریم عمل می کند.
نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉