حکم نهایی: سولانا تایید کنندگان متهم به حملات ساندویچی را اخراج می کند


فهرست

  • بنیاد سولانا اعتبار سنجی های دخیل در حملات ساندویچی را مجازات می کند
  • توسعه‌دهنده می‌گوید سولانا (SOL) هنوز «انبوه اشکال دیگر MEV» دارد.

همانطور که مرت ممتاز، یکی از بنیانگذاران هلیوس توضیح داد، در حالی که حتی آن اعتباردهنده ها هنوز هم می توانند در شبکه فعالیت کنند، دیگر توسط بنیاد غیرانتفاعی سولانا پشتیبانی نخواهند شد.

بنیاد سولانا اعتبار سنجی های دخیل در حملات ساندویچی را مجازات می کند

از امروز (10 ژوئن 2024)، تعداد نامعلومی از اعتبارسنجی‌ها به دلیل دخالت در حملات ساندویچی علیه سایر حساب‌های SOL زنجیره‌ای از مجموعه بنیاد سولانا حذف شده‌اند. مرت ممتاز (@0xMert_) توسعه‌دهنده اکوسیستم با تجربه و کارآفرین می‌گوید که در X، متخلفان توسط تزریق SOL بنیاد سولانا پشتیبانی نمی‌شوند.

ممتاز توضیح داد که اعتبار سنجی های مخرب به لطف تغییرات خاصی شناسایی شدند. برنامه های MEV در Solana (SOL) به صورت بومی مجاز نیستند زیرا مشتریان آنها به استخرهای حافظه دسترسی ندارند.

حذف اعتباردهنده های بد از استخری که توسط بنیاد سولانا پشتیبانی می شود به معنای فسخ یا جریمه های بیشتر نیست. در عوض، بنیاد کمک مالی به آنها را متوقف می کند:

بنیاد سولانا به خصوص نگران ربوده شدن سهام خود از کاربران خرده‌فروشی نیست، زیرا مردم از سیستم سوء استفاده می‌کنند تا خرده‌فروشی را از بین ببرند و سپس سود را برای خود نگه دارند.

برای ارائه زمینه، ممتاز تاکید کرد که بنیاد سولانا بر اساس اجماع تنها مسئول 16 درصد از اعتبارسنجی است.

ارز دیجیتال اصلی سولانا، SOL، در 24 ساعت گذشته 0.8 درصد از ارزش خود را از دست داد. این دارایی در صرافی های رمزنگاری لحظه ای با قیمت 158.65 دلار در حال تغییر است.

توسعه‌دهنده می‌گوید سولانا (SOL) هنوز «انبوه اشکال دیگر MEV» دارد.

تأثیرات این مرحله توسط بنیاد سولانا محدود است، زیرا مانند سایر شبکه‌های بدون مجوز، همه اعتبارسنجی‌ها همچنان می‌توانند هر کاری که می‌خواهند انجام دهند.

ممتاز در نهایت اعتراف کرد که هنوز احتمالات زیادی برای حملات MEV به سولانا (SOL) وجود دارد.

MEV (مخفف “حداکثر ارزش استخراج شده” یا “ارزش استخراج شده توسط ماینرها”) تکنیکی است که با برش ممپول ها از معامله گران زنجیره ای استفاده می کند.

مرتبط با

همانطور که U.Today قبلاً پوشش داده شد، بزرگترین تک تیراندازان MEV در اکوسیستم اتریوم (ETH) صدها میلیون دلار برای گاز خرج می کنند.
نویسنده: Vladislav Sopov

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید