نقد و بررسی فیلم: "انسان B" یک سفر شخصی با بیت کوین را به نمایش می گذارد

نقد و بررسی فیلم: “انسان B” یک سفر شخصی با بیت کوین را به نمایش می گذارد


مروری بر یک فیلم عمدتا آلمانی که باورهای غلط و باورهای نادرست پیرامون بیت کوین را به چالش می کشد.

جنبه انسانی بیت کوین (BTC) به ندرت در رسانه های قدیمی یا جریان اصلی رمزنگاری مورد بررسی قرار می گیرد. حتی در قلمرو بیت‌کوین، بیت‌کوین یک فناوری «اعداد بالا می‌رود» است، با شعارهایی مانند «بیت‌کوین به ماه» و «فقیر بمانید با لذت بردن» مانند سکه‌هایی در یک شیشه.

مستندهای بیت کوین به جای ارائه تصاویر ظریف از تأثیر بیت کوین بر افرادی که جنبش غیرمتمرکز را تشکیل می دهند، تمایل دارند بیت کوین را به عنوان نوشدارویی برای مشکلات جهان هیجان زده کنند.

علاوه بر این، اگرچه قیمت هر بیت کوین در طول پنج سال گذشته متورم، بالون و منفجر شده است، جریان ثابتی از افراد جدید به فضای بیت کوین سرازیر شده است. انسان B این داستان سفر مردی به نام جان را دنبال می کند که به بیت کوین معتقد است. فیلم حول محور «شهروند عادی» جان می‌چرخد، که در خلال وقفه بین شغل، شروع به یادگیری بیشتر در مورد پول قانونی یا پول صادر شده توسط دولت می‌کند.

جان قبل از سفر به بیت کوین یک ویراستار و موسیقیدان بود.

در فیلم، جان توضیح می‌دهد که پول فیات «بد» است، زیرا نامحدود است. پول فیات طوری طراحی شده است که در طول زمان قدرت خرید خود را از دست بدهد.

“در ابتدا بسیار عصبانی بودم زیرا فکر می کردم چگونه این امکان وجود دارد. چرا من به طور تصادفی این را کشف می کنم در حالی که همه کارشناسان اشتباه می کنند؟

Epiphany او را به سوراخ معروف خرگوش بیت کوین می فرستد و راهی سفری به میامی، فلوریدا می شود. او اذعان می‌کند: «من اولین نفر در میان جمعیت نیستم، اما احساس می‌کنم این موضوع در مورد چیز بسیار مهمی است.»

اخیرا: در بحبوحه زمستان ارزهای دیجیتال، بانک های مرکزی در حال تجدید نظر در مورد ارزهای دیجیتال داخلی هستند.

در این فیلم مارک فردریش، نویسنده پرفروش آلمانی نیز ایفای نقش می کند. الساندرو سسرس ونزوئلایی، مدیر بازاریابی در حال حاضر در Luxor. و آنیتا پوش، فعال بیت کوین. این مصاحبه ها بینش ارزشمندی در مورد انگیزه ها و اهداف افرادی که باعث رشد در اقتصاد بیت کوین می شوند و افکار آنها در مورد آینده این فناوری در حال ظهور ارائه می دهد.

رویکردی قاطعانه و ظریف به صداپیشگان مایکل سیلر، مکس کایزر یا جک مالرز که از کلیشه‌ها، میم‌های تنبل فرهنگ پاپ و اغراق‌ها دوری می‌کند، در حالی که کارگردانان آرون موک و اوا مولن بومر رویکرد ملایمی را به جریان داستان ارائه می‌کنند. در ریتمی ملایم، داستان از شوخ طبعی، شخصیت و کاریزما استفاده می کند تا اختراع ساتوشی ناکاموتو را زنده کند.

پیر کوربین، مشاور بیت کوین و مستندساز، دیدگاه خود را در مورد این موضوع به اشتراک گذاشت: انسان B با کوین تلگراف: “در حالی که روشنفکر بودم، دوست داشتم که چگونه استارتاپ شور و شوق فرهنگ بیت کوین و افرادی که در این فضا کار می کنند نشان می دهد. برای مبتدیانی که ماکسی نیستند و فرهنگ پاپ بیت کوین را درک می کنند. من می توانم این را به خانواده ام و شاید آنها نشان دهم. بالاخره میفهمم چرا وسواس دارم

در میان هرج و مرج ناشی از همه گیری کووید-19، این فیلم مخاطب را از آلمان به اتریش، مکزیک و در نهایت به میامی می برد، جایی که قانون بیت کوین السالوادور برای اولین بار اعلام شد. و محوریت فیلم شخصیت اصلی جان است که به تدریج سفر کنفرانس بیت کوین 2021 میامی را برنامه ریزی و سپس اجرا می کند. این مستند مصاحبه های جالبی را با کاربران مشهور آلمانی بیت کوین گرد هم آورده است.

جیجی که در محافل بیت کوین نام مستعار دارد، نقش یک مرد قهقهه و عجیب و غریب را بازی می کند که کت و شلواری با صفحه سبز پوشیده است. برای کسانی که تازه وارد بیت کوین شده اند، جیجی یک مهندس نرم افزار و نویسنده بیت کوین است که هویت واقعی او ناشناخته است.

جیجی در عنصر خود است.

او در یک استودیوی هنری می چرخد ​​و مفاهیم پیچیده بیت کوین را با گرافیتی توضیح می دهد. آلمانی معادلات بیت کوین را روی دیوارهای سفید رنگ می کند در حالی که لباسی رنگی، عینک آفتابی به سبک ماتریکس و هدفون روی گوش دارد. او به حضار می خندد و توضیح می دهد که بیت کوین از “جنگ میم” استفاده می کند.

جیجی روی صندلی ماتریکس می نشیند و بیننده را وارد «جنگ میم» می کند.

در جای دیگر، یکی از ساکنان آنیتا پوش – یکی دیگر از مربیان آلمانی زبان بیت کوین – عشق خود را به استفاده از بیت کوین در آفریقا شرح می دهد. دوربین داستان‌های شخصی آن‌ها را تعریف می‌کند که چرخه آن را در تپه‌های اتریشی دنبال می‌کنند، مانند داستان پشت خالکوبی بیت کوین روی مچ دست او. هنگامی که توسط کسانی که هنوز بیت کوین را درک نمی کنند، از او می پرسند، او توضیح می دهد که رعد و برق به معنای “انرژی” است، اشاره ای به شبکه لایتنینگ.

آخرین: Cashless: پروژه ارز دیجیتال نروژ سوالاتی در مورد حریم خصوصی ایجاد می کند

صحنه خالکوبی سرنخ خوبی برای یکی از پیام های اصلی فیلم است: بیت کوین اشتباه فهمیده شده است. تأثیر عمیق بیت‌کوین بر زندگی انسان‌ها که ریشه در سرفصل‌ها، توهین‌ها و میم‌هایی که بر فضای بیت‌کوین مسلط هستند، کم کم دارد به بار می‌نشیند. از سنگال گرفته تا السالوادور، سوئیس تا اندونزی، داستان‌هایی در مورد اینکه بیت‌کوین چگونه زندگی را بهتر می‌کند، دنیا را زینت می‌دهد – اما این داستان‌ها همچنان در سرفصل‌ها باقی می‌مانند.

پوش از اروپای مرکزی سفر می کند.

پشتیبانی و تجزیه و تحلیل توسط خبرنگار جریان اصلی فریدمان برنیس، جزئیات بیشتری را در مورد اینکه چرا بیت کوین تا این حد اشتباه درک شده است، نشان می دهد. او با الصاق سرفصل‌های رسانه‌ها به یک تابلو، نشان می‌دهد که برخلاف گزارش‌های رایج مبنی بر مرگ بیت‌کوین، «بیشتر از آنچه در رسانه‌ها می‌گذرد، وجود دارد».

برنیس روایات رسانه های اصلی را مرور می کند.

همانطور که کوربین به کوین تلگراف گفت، انسان B این نوعی مستند است که می توانید به دوستان یا خانواده خود که به بیت کوین فروخته نمی شوند نشان دهید و در نهایت آن را دریافت خواهند کرد. به علاوه، انیمیشن ها و جزئیات روایت به خوبی انجام شده اما آموزنده است. کوربین یکی از این نکات خلاقانه را برجسته کرد: “به عنوان مثال، زمانی که سیستم پولی فیات اعلام شد و بانکدار با فشار دادن مکرر “Enter” وام صادر کرد.

در نتیجه، در میان دریایی از مستندهای بیت کوین که گاهی شبیه تبلیغات یا توضیح است، خواستار پذیرش بیشتر بیت کوین است. انسان B این یک حساب متفکرانه و شخصی است. اخیراً به 250000 بازدید در یوتیوب رسیده است و در Vimeo نیز موجود است.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Joseph Hall

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉