Fidelity Exec مدل پیشگامانه ارزش گذاری بیت کوین را اعلام کرد


فهرست

  • بررسی نوسانات تاریخی
  • موقعیت «طلای تصاعدی» بیت کوین

در سریالی که به تازگی پخش شده است نوشته ها Jurrien Timmer، مدیر کلان جهانی Fidelity، یک مدل پیشگامانه ارزش گذاری بیت کوین را در X (توئیتر سابق) رونمایی کرد که به طور بالقوه می تواند جایگاه این ارز دیجیتال را در چشم انداز مالی جهانی بازتعریف کند.

تحلیل تایمر، که عمیقاً مبتنی بر داده‌های مالی تاریخی است که به سال 1700 بازمی‌گردد، تغییرات قیمت و نوسانات فروشگاه‌های سنتی ارزش مانند طلا و نقره را در برابر بیت کوین نوپا اما به سرعت در حال تکامل در کنار هم قرار می‌دهد.

بررسی نوسانات تاریخی

تحلیل تایمر تصویر واضحی از چگونگی تغییر الگوهای نوسانات طلا و نقره پس از سال 1970 ترسیم می کند که نشان دهنده گذار به یک سیستم پولی فیات است.

در این دوره، این فلزات گرانبها، و اخیراً بیت کوین، دیده شده است که به طور پویا به رژیم های پولی و تورمی مختلف پاسخ می دهند.

یک بینش مهم از کار تیمر، معرفی «پول مازاد» به عنوان متغیری است که به عنوان نرخ رشد عرضه پول منهای رشد تولید ناخالص داخلی تعریف می‌شود.

این مفهوم به توضیح تغییرات قابل توجه قیمت مشاهده شده در نمودار کمک می کند.

این افزایش نوسانات و ارزش گذاری را در دوره های افزایش رشد عرضه پول نسبت به تولید اقتصادی نشان می دهد.

موقعیت «طلای تصاعدی» بیت کوین

همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، تایمر قبلاً این ارز دیجیتال را به عنوان “طلای نمایی” قرار داده بود و موازی هایی بین رشد سریع آن و ذخیره های سنتی ارزش ترسیم می کرد.

تایمر با اشاره به رشد انفجاری بیت کوین در مقایسه با افزایش تدریجی طلا و نقره، قدرت خرید ارز فیات را در 150 سال گذشته بررسی کرد.

تایمر بارها بر اهمیت عرضه محدود بیت کوین و نقش آن در ارزش گذاری دارایی تاکید کرده است، اما اشاره کرده است که جذابیت واقعی در رشد شبکه با اتخاذ یک منحنی S مشابه با سایر فناوری های نوآورانه است.
نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید