فراری قبل از فصل 2023 فرمول 1 روابط خود را با حامی ارزهای دیجیتال قطع می کند

فراری قبل از فصل 2023 فرمول 1 روابط خود را با حامی ارزهای دیجیتال قطع می کند


با شروع سال 2021، با تعیین 30 میلیون دلار در سال، مشارکت فراری-ولاس با هدف افزایش تعامل طرفداران از طریق توکن‌های غیر مالی (NFT) و سایر طرح‌های مشترک انجام شد.

اسکودریا فراری، بخش مسابقه‌ای خودروساز لوکس فراری، به لیست در حال رشد تیم‌های مسابقه فرمول 1 پیوست تا به همکاری خود با حامیان ارزهای دیجیتال پایان دهد. فراری از قراردادهای چند ساله شراکت با Velas Blockchain و غول تولید تراشه Snapdragon خارج شده است که منجر به ضرر 55 میلیون دلاری برای تیم ایتالیایی قبل از فصل 2023 شده است.

با شروع سال 2021، با تعیین 30 میلیون دلار در سال، مشارکت فراری-ولاس با هدف افزایش تعامل طرفداران از طریق توکن‌های غیر مالی (NFT) و سایر طرح‌های مشترک انجام شد. با این حال، طبق گزارش RacingNews365، تیم از بندهایی که به Velas اجازه ایجاد تصاویر NFT را می‌داد، پیروی نکرد.

در نوامبر 2022، مرسدس پس از تعلیق شراکت خود با FTX، به دلیل ورشکستگی فصل 11، 15 میلیون دلار ضرر متحمل شد. شراکت ردبول ریسینگ با بنیاد تزوس به سرنوشت مشابهی دچار شد، زیرا طبق گزارش ها، شرکت بلاک چین تصمیم گرفت به دلیل یک اشتباه استراتژی، قرارداد خود را تمدید نکند.

رئیس و مدیرعامل مرسدس-ای ام جی پتروناس F1، توتو ولف، هشدار داد که سایر تیم ها ممکن است با وضعیت مشابهی روبرو شوند. با این حال، رابطه بین F1 و اکوسیستم رمزنگاری فراتر از مشارکت است. در اکتبر سال 2022، فرمول 1 علائم تجاری “F1” را به ثبت رساند زیرا برنامه هایی برای ایجاد یک بازار آنلاین برای ارزهای رمزپایه، متا توکن ها، کلکسیون های دیجیتال، کلکسیون های رمزنگاری و NFT ها فاش کرد.

مربوط: لیگ فوتبال آرژانتین پس از قهرمانی در جام جهانی، شراکت متاورز را امضا کرد

در بحبوحه بازار نزولی، پروژه های Web3 برای تقویت تعامل بین طرفداران و لیگ های ورزشی پیشرو شدند.

گزارش چشم‌انداز صنعت ورزشی 2022 Deloitte شتابی را در ادغام دنیای واقعی و دیجیتال و همچنین بازارهای رو به رشد NFT و فناوری‌های فراگیر پیش‌بینی کرد. همانطور که Cointelegraph گزارش می دهد، فقدان پلتفرم های آسان برای استفاده همچنان بزرگترین چالش برای پذیرش جریان اصلی است.


نویسنده: Arijit Sarkar

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉