فدرال رزرو فدرال رزرو برای ادغام با بلاک چین فلزی


این ادغام به کاربران این امکان را می دهد که فوراً پول را به استیبل کوین برای استفاده در پروتکل های DeFi تبدیل کنند.

بر اساس اعلامیه تیم متال بلاک چین در 11 می، سرویس پرداخت فوری آتی فدرال رزرو، FedNow، با بلاک چین فلزی ادغام خواهد شد. در این اطلاعیه آمده است که این ادغام به کاربران متال این امکان را می دهد که فورا وجوه را به استیبل کوین تبدیل کرده و با استفاده از عملکرد «ارسال/دریافت» FedNow آنها را برگردانند.

لیست بلاک چین فلزی در نمایشگاه ارائه دهنده خدمات FedNow. منبع: FedNow

FedNow یک سیستم پرداخت فوری است که توسط بانک فدرال رزرو ایالات متحده توسعه یافته است. این امکان پرداخت 24 ساعته و تقریباً فوری بین بانک ها را فراهم می کند. در حال حاضر، ساکنان ایالات متحده فقط می توانند از طریق برنامه های شخص ثالث مانند PayPal و Venmo یا کیف پول های رمزنگاری شده، پرداخت های فوری را در داخل کشور انجام دهند. فدرال رزرو اعلام کرد که خدمات جدید در ماه جولای آغاز خواهد شد.

متال بلاک چین یک شبکه رمزنگاری است که توسط متالیکوس بر اساس کد فورک Avalanche توسعه یافته است. این برای ارائه گزینه های سازگار با انطباق برای توسعه دهندگان مالی غیرمتمرکز (DeFi) ایجاد شده است. در اطلاعیه 11 می، توسعه دهندگان متال ادعا کردند که این شبکه “بر پایه BSA ساخته شده است.” [Bank Secrecy Act] Compliance» به این معنی است که دارای ویژگی های احراز هویت و ضد پولشویی است.

طبق مستنداتش، این شبکه دارای یک زیرشبکه به نام “X-Chain” است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد قوانینی را برای انتقال دارایی ها تعیین کنند. به عنوان مثال، یک توکن می تواند با قانون «فقط برای شهروندان ایالات متحده ارسال شود» یا «تا فردا قابل معامله نیست» صادر شود.

کوین تلگراف نتوانست تأیید کند که FedNow از چه معیارهایی برای ادغام با سیستم پرداخت استفاده می کند. با این حال، اکثر شبکه های بلاک چین از آدرس های مستعار به عنوان شناسه های کاربر استفاده می کنند. این ممکن است به این معنی باشد که آنها با قانون رازداری بانکی مطابقت ندارند. این ممکن است توضیح دهد که چرا متال یکی از اولین شبکه های بلاک چین بود که به عنوان ارائه دهنده خدمات FedNow در لیست قرار گرفت.

مارشال هاینر، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل متالیکوس در گفتگو با کوین تلگراف گفت که ادغام متال با FedNow می‌تواند شکل‌گیری «زنجیره‌ای از بانک‌ها» را به هم مرتبط کند و یک اکوسیستم بلاک چین بزرگ‌تر را ایجاد کند که ایمن و بدون پیش‌گویی است. این به بانک‌ها امکان می‌دهد با یکدیگر برای پردازش پرداخت‌ها و تسویه معاملات در حالی که به سیستم FedNow متصل هستند، ارتباط برقرار کنند.

او گفت این ادغام همچنین به بانک‌ها این امکان را می‌دهد تا برای یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و «استیبل کوین‌های صادرشده توسط بانک که می‌توانند در سبدی از ارزهای سخت تعامل داشته باشند» آماده شوند.

مرتبط با: رئیس فدرال رزرو می گوید CBDC عمده فروشی ایالات متحده “قول” می دهد

FedNow، فرماندار فلوریدا ران دیسانتیس و نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده رابرت کندی جونیور. برخی از سیاستمداران ایالات متحده، از جمله سیاستمداران ایالات متحده، به دلیل ادعای این که این اولین گام به سوی CBDC مبتنی بر بلاک چین است، مورد انتقاد قرار گرفته است که به گفته آنها حریم خصوصی را نقض می کند. فدرال رزرو دخالت FedNow با CBDC را رد کرد.

وقتی از هاینر نظر او را در مورد بحث پرسیدند، این انتقادات از CBDCها را رد کرد.

“من معتقدم این استدلال بی اساس است. […] همان سختگیری اعمال شده در سیستم بانکی در مورد CBDC نیز اعمال خواهد شد.


نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *