نایب رئیس فدرال رزرو، بار، تحقیقات CBDC و قانون استیبل کوین را تأیید کرد


مایکل بار «نگرانی‌های شدید» را در مورد استیبل کوین‌ها ابراز کرد و از تلاش‌های قانونی برای رسیدگی به آن‌ها در رویداد فین‌تک فیلادلفیا فدرال رزرو قدردانی کرد.

معاون فدرال رزرو ایالات متحده در مورد نقش بانک مرکزی در نوآوری مالی در رویداد فین تک فیلادلفیا فدرال رزرو در سپتامبر صحبت کرد. تحقیق و حسابرسی پاسخ کوتاه و اشاره ای به سرویس FedNow بود.

بار در کنار سلب مسئولیت استاندارد خود مبنی بر اینکه بدون موافقت کنگره هیچ تصمیمی نخواهد گرفت، مروری بر “تمرکز فعلی” فدرال رزرو بر تحقیقات ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ارائه کرد. او آن را «تحقیق اساسی» نامید. […] این می تواند از ستون فقرات پرداخت CBDC پشتیبانی کند یا برای اهداف دیگر در سیستم پرداخت موجود استفاده شود.

به طور خاص، بار در مورد معماری سیستم برای ثبت تراکنش ها و دارایی ها در دفتر کل و مدل های نشانه گذاری صحبت کرد. یک نشریه FEDS Notes که در همان روز در CBDC عمده‌فروشی منتشر شد، همچنین تأکید کرد که «فناوری مرتبط با پلتفرم‌های توکن‌شده با پول بانک مرکزی موجود که به‌عنوان یک دارایی تسویه‌کننده عمل می‌کند، ناسازگار نیست».

بار برنامه نظارت بر فعالیت جدید فدرال رزرو را که ماه گذشته معرفی شد به شنوندگان خود یادآوری کرد. این تیم اختصاصی از حسابرسان می‌توانند بازخوردی ارائه دهند که به یک بانک تحت نظارت فدرال اجازه می‌دهد «اعتراض نظارتی کتبی» را نسبت به فعالیت‌های جدید که در میان چیزهای دیگر شامل استیبل کوین‌ها است، دریافت کند. بار گفت که این فعالیت در راستای سیاست های دفتر کنترل ارز (OCC) است که در نامه های تفسیری 1174 و 1179 مشخص شده است.

مطالب مرتبط: قانونگذاران ایالات متحده به FTX متوسل می شوند و در مورد جهت گیری صورت حساب های کریپتو بحث می کنند

بار گفت، نظارت قوی فدرال بر استیبل کوین‌ها که در نامه‌های OCC پیش‌بینی شده است، به نفع فدرال رزرو است، زیرا یک استیبل کوین دلاری «اعتماد بانک مرکزی را وام می‌گیرد». وی با ابراز خرسندی از تلاش های فعلی قانونگذاری:

اگر استیبل کوین‌های غیرفدرالی به یک ابزار رایج پرداخت و ذخیره ارزش تبدیل شوند، می‌توانند خطرات قابل توجهی برای ثبات مالی، سیاست‌های پولی و سیستم پرداخت ایالات متحده ایجاد کنند.

بار گفت که فدرال رزرو از طریق سرویس FedNow که در ژوئیه راه اندازی شد، به بانک های بزرگ، بانک های منطقه ای، بانک های محلی و اتحادیه های اعتباری برای پرداخت های فوری 24 ساعته در دسترس است. وی افزود که حجم فعلی این سرویس کم است، اما این بر عهده مؤسسات امانی است که این خدمات را در دسترس قرار دهند.

مجله: سکه‌های ناپایدار: تثبیت، هزینه‌های بانکی و سایر خطرات در حال ظهور
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید