تزریق نقدینگی فدرال رزرو بازدهی خزانه داری ایالات متحده را کاهش داد، اما قیمت بیت کوین را کاهش داد


عدم قطعیت نظارتی و تحریم‌های اخیر علیه صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال، احتمال افزایش قیمت بیت‌کوین به بالای 30000 دلار در کوتاه‌مدت را کاهش می‌دهد، اما سرمایه‌گذاران همچنان صعودی به نظر می‌رسند.

بیت کوین (BTC) ممکن است پس از دفاع موفقیت آمیز از حمایت 28000 دلاری در میان شایعات غیرمستند در مورد بایننس، قدرت خود را نشان داده باشد، اما یک پیشرفت جالب توجه این است که پس از تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده برای ارائه نقدینگی اضطراری به بانک ها، بیت کوین (BTC) کمتر با بازارهای سنتی مرتبط شده است.

این تغییر در موضع بانک مرکزی منجر به تغییر در مسیر اوراق خزانه ایالات متحده شده است زیرا معامله گران به دنبال پناه بردن از فشارهای تورمی صعودی هستند. به نظر می‌رسد بیت‌کوین نسبت به این حرکت بی‌اعتقاد است و قیمت آن در هفته گذشته حدود 28000 دلار بود.

در همین حال، بازده اوراق قرضه 5 ساله در 3 آوریل به 3.50 درصد کاهش یافت که از 3.70 درصد در هفته قبل کاهش یافت. تقاضای بیشتر برای ابزارهای بدهی باعث کاهش پرداخت و در نتیجه بازده کمتر می شود. 152.6 میلیارد دلار استقراض معوق از برنامه وام های غیرقابل بازپرداخت فدرال رزرو ایالات متحده عامل محرک بود.

عدم اعتماد عموم مردم به بانک‌ها باعث شده است که آنها دوباره فکر کنند که شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) چیست و چگونه فدرال رزرو دیگر روند تورم را کنترل نمی‌کند. این سوال که آیا بیت‌کوین می‌تواند به‌عنوان یک ذخیره‌کننده ارزش قابل اعتماد در طول یک بحران عمل کند، بی‌پاسخ باقی مانده است، اما افزایش ۷۰ درصدی سال تا به امروز مطمئناً به یک نکته اشاره دارد.

سرمایه گذاران موقعیت های نقدی خود را کاهش دادند

بر اساس داده های بانک آمریکا، مجموع دارایی های صندوق های بازار پول در ایالات متحده به رکورد 5.1 تریلیون دلار رسید. این ابزارها در اوراق بدهی کوتاه مدت مانند خزانه داری ایالات متحده، گواهی سپرده و اوراق تجاری سرمایه گذاری می کنند. همچنین، مدیر صندوق و تحلیلگر Genevieve Roch-Decter، CFA، خاطرنشان می کند که سرمایه گذاران یک تریلیون دلار از بانک ها بیرون می کشند زیرا صندوق های بازار پول بازدهی بسیار بالاتری ارائه می دهند.

اگرچه سرمایه گذاران بیت کوین ارزهای دیجیتال را به عنوان پناهگاهی امن در برابر تورم می بینند، اما رکود باعث کاهش تقاضا برای کالاها و خدمات می شود و باعث کاهش تورم می شود. پس از انتشار داده های شاخص مدیران خرید ISM ایالات متحده برای ماه مارس، ریسک به طور قابل توجهی افزایش یافت. در 46.3، این شاخص به پایین ترین سطح خود از ماه می 2020 رسیده است، کمتر از پیش بینی تحلیلگران 47.5، که نشان دهنده انقباض است.

به گفته جیم بیانکو، تحلیلگر کلان Bianco Research، این شانزدهمین بار است که سطح از سال 1948 به چنین پایین ترین حد رسیده است و 75 درصد از این موارد رکود را تجربه کرده اند.

بیایید معیارهای مشتقات بیت کوین را برای تعیین موقعیت فعلی بازار معامله گران حرفه ای بررسی کنیم.

معامله گران مشتقات بیت کوین تحت FUD جمع نمی شوند

معاملات آتی سه ماهه بیت کوین در میان نهنگ ها و میزهای آربیتراژ محبوب است، که اغلب در بازارهای نقدی با قیمت جزئی معامله می کنند، که نشان می دهد فروشندگان پول بیشتری برای به تاخیر انداختن پرداخت برای مدت زمان طولانی تر می خواهند.

در نتیجه، قراردادهای آتی در بازارهای سالم باید با 5 تا 10 درصد حق بیمه سالانه معامله شوند – پدیده ای که به عنوان contango شناخته می شود و مختص بازارهای رمزنگاری نیست.

حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

از 30 مارس، حق بیمه آتی بیت کوین در نزدیکی آستانه نزولی خنثی قرار گرفته است، که نشان می دهد معامله گران حرفه ای به دنبال صعود نیستند، حتی اگر قیمت بیت کوین نزدیک به 28000 دلار باقی بماند.

فقدان تقاضای اهرمی بلندمدت همیشه به معنای کاهش قیمت نیست. در نتیجه، معامله گران باید در مورد بازارهای گزینه های بیت کوین تحقیق کنند تا بدانند چگونه نهنگ ها و سازندگان بازار احتمال تغییرات قیمت در آینده را ارزیابی می کنند.

انحراف دلتا 25 درصد نشان می‌دهد که بازارسازان و جداول آربیتراژ برای محافظت در جهت بالا یا پایین هزینه بیش از حد می‌دهند. در بازارهای نزولی، معامله‌گران آپشن احتمال کاهش قیمت‌ها را افزایش می‌دهند و باعث می‌شوند شاخص چولگی به بالای 8 درصد برسد. از سوی دیگر، بازارهای صعودی تمایل دارند معیار چولگی را به زیر 8-% بکشند که نشان می‌دهد گزینه‌های فروش نزولی تقاضای کمتری دارند.

مرتبط با: قیمت بیت کوین پس از شایعات دستگیری CZ افزایش یافت زیرا معامله گران قیمت 30000 دلار را در صف مشاهده کردند

گزینه های 60 روزه بیت کوین 25% انحراف: منبع: Laevitas

نرخ انحراف 25% در حال حاضر در 5- است زیرا گزینه های قرار دادن محافظ اندکی کمتر از تماس های خنثی معامله می شوند. با توجه به FUD اخیر ایجاد شده پس از شکایت CFTC علیه Binance در 27 مارس، این افزایشی است. رگولاتور ادعا می کند که Binance و CZ با ارائه معاملات به مشتریان ایالات متحده بدون ثبت نام در تنظیم کننده بازار، انطباق با مقررات و قوانین مشتقات را نقض کردند.

تا کنون، بیت کوین به خوبی حفظ شده است در حالی که صنعت نانوایی فدرال رزرو را مجبور کرده است تا سیاست کاهش اعتبار خود را تغییر دهد. با این حال، تا زمانی که ابهامات نظارتی صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال را احاطه کند، بعید است که بیت کوین به بالای 30000 دلار برسد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید