رئیس ورودی FCA به دنبال مقررات بیشتر ارزهای دیجیتال است


رئیس جدید FCA انگلستان قبل از ماموریت خود در سال 2023 نظرات تحقیرآمیز در مورد ارزهای رمزپایه انجام داده است.

رئیس اداره رفتار مالی (FCA) که اخیراً منصوب شده است، در جلسه کمیته انتخاب خزانه داری بین حزبی، موضعی خصمانه نسبت به ارزهای دیجیتال اتخاذ کرد.

اشلی آلدر، که کنترل FCA را در فوریه 2023 به دست خواهد گرفت، کسب و کارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال را به عنوان “گذاشته های عمدی” توصیف کرد و پیشنهاد کرد که این صنعت طی جلسه ای با اعضای خزانه داری در دسامبر، پولشویی را تسهیل کند.

طبق گزارش فایننشال تایمز، مدیر اجرایی فعلی کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ بر این باور خود تاکید کرد که اکوسیستم ارزهای دیجیتال خطراتی را ایجاد می کند که به فضای نظارتی بیشتری از سوی دولت نیاز دارد:

“تجربه ما تا به امروز [crypto] خواه FTX یا سایر پلتفرم‌ها عمداً طفره می‌روند، این روشی است که توسط آن پولشویی در مقیاس انجام می‌شود.»

آلدر همچنین اضافه کرد که صنعت ارزهای دیجیتال «مجموعه‌ای از فعالیت‌هایی را که معمولاً از هم جدا می‌شوند» را گرد هم می‌آورد که «خطر بسیار نامطلوبی» به همراه دارد.

اظهارات رئیس جدید FCA ظاهراً با تلاش های تنظیم کننده برای فراهم کردن محیطی حمایتی برای صنعت ارزهای دیجیتال در بریتانیا در تضاد است.

این آژانس در اوایل سال جاری به کوین تلگراف گفت که نظارت تا حد زیادی محدود به ثبت صرافی های رمزنگاری مبتنی بر محلی برای اهداف مبارزه با پول شویی (AML) است. در حال حاضر، 41 صرافی در فهرست دارایی های رمزنگاری ثبت شده FCA فهرست شده اند.

اکنون وزارت خزانه‌داری بریتانیا می‌خواهد قوانین نظارتی جدیدی برای صنعت ارزهای دیجیتال تدوین کند که ممکن است شامل محدودیت‌هایی در میزان فروش شرکت‌های خارجی به این کشور باشد. این تا حد زیادی به دلیل سقوط FTX در نوامبر 2022 بود.

FCA همچنین وظیفه نظارت بر عملیات و تبلیغات مشاغل ارزهای دیجیتال را به عنوان بخشی از تغییرات نظارتی پیشنهادی خواهد داشت.


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید