FBI پس از تحقیقات ZachXBT، 100000 دلار NFT و 86.5 ETH را از کلاهبردار ضبط کرد.


اموال توقیف شده شامل Bored Ape Yacht Club و Doodles NFT، 85.6 Ether و در نهایت یک ساعت پر زرق و برق Audemars Piguet بود که به ZachXBT کمک کرد تا کلاهبردار مورد ادعا را شناسایی کند.

اداره تحقیقات فدرال (FBI) توکن های غیر دوبل (NFT) و 86.5 اتر (ETH) به ارزش بیش از 100000 دلار را از یک کلاهبرداری فیشینگ گزارش شده توقیف کرده است.

چیس سنکال، کلاهبردار ادعایی که به صورت آنلاین با نام وحشت (HZ) شناخته می شود، ابتدا در نتیجه تحقیقات طولانی توسط کارآگاه مستقل بلاک چین ZachXBT افشا شد. ارسال شد برگشت در سپتامبر

اعلامیه رسمی FBI که در فوریه منتشر شد، دارایی سنکا، از جمله ساعت 41000 دلاری Audemars Piguet (AP) Royal Oak Watch “به دلیل نقض قوانین فدرال برای مصادره فدرال توقیف شد.”

اخطار FBI حاوی اطلاعات کمی در مورد این مصیبت بود، به جز بیان اینکه کل دارایی در 24 اکتبر مصادره شده بود. برخی از NFTها عبارتند از Bored Ape Yacht Club#9658 و Doodle #3114 و در حال حاضر 95495 دلار و 9361 دلار ارزش دارند. زمان تماشا

86.5 ETH در زمان توقیف 116,433 دلار ارزش داشت، اما در حال حاضر در زمان نگارش این مقاله ارزش آن 144,000 دلار است.

در این مرحله مشخص نیست که دامنه دقیق اقدام قانونی علیه Senecal چیست. با این حال، طبق بولتن اجرای قانون FBI، مصادره فدرال یک ابزار اجرای قانون است که به دولت این امکان را می دهد که “مالکیت دارایی های دخیل در یک جنایت را حذف کند – بدون پرداخت غرامت به فرد.”

اف‌بی‌آی می‌گوید: «این می‌تواند در یک آیین دادرسی مدنی، مانند دعوای حقوقی علیه ماده، یا پس از محکومیت فردی در یک پرونده جنایی رخ دهد».

در حالی که FBI هیچ اطلاعیه رسمی به ZachXBT نداد، کارآگاه زنجیره ای از طریق توییتر در فوریه اعلام کرد.

ZachXBT نوشت: “امیدوارم کلاهبرداران فیشینگ بیشتری در آینده به سرنوشت مشابهی دچار شوند زیرا به افراد زیادی در این فضا صدمه می زنند.”

با ضبط یک Bored Ape NFT، افراد جامعه به شوخی گفتند که FBI عکس پروفایل آنها را به Ape #9658 تغییر خواهد داد.

عکس نمایه FBI فتوشاپ شده: @CryptoWithNick در توییتر

ساعت پر زرق و برق AP یکی از شناسه‌های کلیدی بود که به ZachXBT کمک کرد هویت Senecal و فعالیت‌های زنجیره‌ای Senecal را در طول تحقیقات کشف کند.

در یک پست متوسط ​​در 2 سپتامبر، ZachXBT فاش کرد که پس از دیدن Horroz (HZ) که درباره ساعت جدید در رسانه های اجتماعی لاف می زند، از “چند دوست مشترک که ساعت می فروشند” پرسید و در نهایت موفق شد با فروشنده ساعت تماس بگیرد. او آن ساعت AP خاص را به Senecal فروخت.

متاسفانه برای Senecal، به ما گفته شد که پرداخت با استفاده از USD Coin (USDC) در بلاک چین انجام شده است.

آدرسی که HZ برای پرداخت 47.5 هزار دلار به فروشنده ساعت استفاده می‌کرد، مستقیماً توسط چندین آدرس مورد استفاده برای کلاهبرداری از افراد با حساب‌های توییتر هک شده مانند @deekaymotion، @Zeneca_33، @ezu_xyz، تامین شد. [and] @JRNYclub،” ZachXBT نوشت.

این اولین بار نیست که تحقیقات ZachXBT نقش کلیدی در کمک به مقامات دولتی ایفا می کند. در ماه اکتبر، واحد ملی سایبری فرانسه به کار ZachXBT برای کمک به دستگیری و محاکمه گروهی از کلاهبرداران مظنون به سرقت 2.5 میلیون دلار NFT از طریق کلاهبرداری های فیشینگ اشاره کرد.
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید