فانتوم می‌خواهد تا ۷۵ درصد سوزاندن توکن‌ها را کاهش دهد تا برنامه جایزه dApp را تامین مالی کند


آندره کرونژ، معمار اکوسیستم، گفت: «فانتوم یوتیوب/تویچ پلتفرم‌های بلاک چین خواهد بود».

طبق یک پیشنهاد جدید در تاریخ 1 دسامبر، شبکه گرافیکی اکریلیک هدایت‌شده Fantom در تلاش است تا یک برنامه وابسته را با هزینه گاز شبکه برای برنامه‌های غیرمتمرکز خود یا توسعه‌دهندگان dApp پیاده‌سازی کند. برای تأمین مالی این ابتکار، جامعه Fantom پیشنهاد کرده است که نرخ رایت توکن FTM فعلی پروتکل از 20٪ به 5٪ کاهش یابد. در حمایت از این پیشنهاد، توسعه دهندگان Phantom نوشتند:

ما از آنچه در Web2 کار می‌کند استفاده می‌کنیم و آن را برای تناسب با اولویت‌های شبکه پیکربندی می‌کنیم، به این معنی که مدل کسب درآمد از تبلیغات را در نظر بگیریم و آن را به سمت کسب درآمد توسعه دهیم تا برنامه‌هایی بسازیم که بتوانند جریان ثابتی از کاربران را جذب کنند.»

تیم توسعه مسئول شبکه اپرا فانتوم است. [native dApp builder] “مستقیما با یوتیوب یا توییتر رقابت نمی کند”، بلکه به دنبال “جذب و حفظ استعدادهای برتر” در فضای وب 3.0 است. برای واجد شرایط بودن برای مشوق احتمالی، dApps باید 1،000،000 تراکنش یا بیشتر را ثبت کند و سه ماه یا بیشتر را در شبکه Fantom Opera سپری کند. پس از تأیید، توسعه دهندگان می توانند 15٪ از کل هزینه های گاز را که برای dApp های خود هزینه می کنند، مطالبه کنند.

با این حال، بنیاد Fantom گفت: «این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که به هر دلیلی، از جمله فعالیت‌های مشکوک به تقلب کاربران یا اگر بنیاد معتقد است این به نفع اکوسیستم فانتوم است، به‌طور نامحدود هر جریان پرداختی را تعلیق کند». در حال حاضر، از زمانی که شبکه اصلی Fantom در سال 2019 فعال شد، در مجموع 8.36 میلیون توکن FTM سوزانده شده است. رای گیری برای پیشنهاد ادامه دارد و برای تصویب به حداقل 55 درصد مشارکت دارندگان توکن FTM نیاز دارد.
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید