فانتوم شروع به پرداخت به توسعه دهندگان برای تولید هزینه گاز می کند


توسعه‌دهندگان 15 درصد از هزینه‌هایی را که ایجاد می‌کنند، کاهش می‌دهند، اما تنها در صورتی که برنامه‌شان بیش از 125000 تراکنش را پردازش کرده باشد و به مدت سه ماه وجود داشته باشد.

طبق اعلامیه ای که در 31 می منتشر شد، یک برنامه جدید از تیم شبکه فانتوم اپرا (FTM) به توسعه دهندگان هزینه گازی که از کاربران دریافت می کنند پرداخت می کند. به طور خاص، «برنامه کسب درآمد از گاز» به توسعه دهندگان واجد شرایط 15 درصد از کل هزینه های گازی را که برنامه هایشان ایجاد می کند، پرداخت می کند.

شش برنامه Web3 از جمله ParaSwap، Beethoven X، Stargate، LayerZero، WOOFi و SpookySwap برای این برنامه تایید شده اند. در این اطلاعیه آمده است که این برنامه ها قبلاً بیش از 12000 FTM (به ارزش تقریبی 3715 دلار) پاداش ایجاد کرده اند.

این برنامه از “مدل درآمد تبلیغات وب 2” الهام گرفته شده است که توسط سایت هایی مانند یوتیوب و اسنپ چت پیاده سازی شده است که به سازندگان برای مشارکت خود پول پرداخت می کنند. تیم Fantom امیدوار است که به توسعه دهندگان یک “منبع درآمد جایگزین” ارائه دهد که منجر به یک اکوسیستم “پایدار” برای Fantom شود.

با این حال، همه برنامه ها برای این برنامه واجد شرایط نیستند. پروتکل هایی که کمتر از 125000 تراکنش را پردازش کرده اند یا کمتر از سه ماه در Fantom فعال بوده اند، به طور خودکار حذف خواهند شد. دیگران ممکن است درخواست دهند تا بخشی از برنامه باشند، اما فانتوم هشدار داد که “معیارها ممکن است با ارزیابی اثربخشی آنها توسط بنیاد فانتوم تغییر کند.”

هنگامی که تیم برای اولین بار شروع به بحث در مورد برنامه کسب درآمد از گاز کرد، با واکنش منفی کاربران مواجه شد. تیم Fantom گفت: «کسانی هستند که احساس می‌کنند برنامه کسب درآمد از گاز ممکن است توسعه‌دهندگان را از ایجاد قراردادهای کارآمد گاز منصرف کند، زیرا هزینه‌های گاز بیشتر پاداش‌های FTM بیشتری را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

با این حال، فانتوم استدلال کرد که این استدلال اشتباه است. آنها بر این باورند که توسعه دهندگان برنامه باید قراردادهایی را با کارایی گاز ببندند. در غیر این صورت، برنامه ها توسط رقبا مورد سوال قرار خواهند گرفت. این تیم اعلام کرد که برنامه‌هایی که برای سوءاستفاده از این برنامه شناسایی می‌شوند ممکن است از مشارکت به حالت تعلیق درآیند.

فانتوم از دسامبر برای برنامه درآمدزایی گاز آماده می شود، زمانی که پیشنهاد کاهش 75 درصدی سوزاندن توکن را برای تامین مالی آن ارائه کرد. اواخر همان ماه، آندره کرونژ، مدیر بنیاد Fantom و معمار DeFi اعلام کرد که تیم روی “اصلاحات گازی” در سال 2023 تمرکز خواهد کرد تا توسعه دهندگان و کاربران بیشتری را جذب کند.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید