هک بنیاد فانتوم به قیمت 6.7 میلیون دلار: گزارش


گزارش شده است که کیف پول بنیاد فانتوم توسط حساب “Fake_Phishing” از وجوه خالی شده است.

بنا بر گزارش ها، بنیاد فانتوم، توسعه دهندگان شبکه فانتوم، بیش از 6.7 میلیون دلار ارز دیجیتال هک شده است.

داده های بلاک چین نشان می دهد که بیش از 2000 توکن Convex (CVX) و سایر ارزهای رمزنگاری شده از یک کیف پول شناخته شده بنیاد Fantom به آدرسی با عنوان “Fake_Phishing188024” ارسال شده است. Spreek کارآگاه On-chain این حمله را به X (توئیتر سابق) گزارش کرد و ضرر را 6.7 میلیون دلار تخمین زد. پلتفرم امنیتی CertiK خسارت را تنها 657000 دلار تخمین زده است. این بنیاد هنوز این حمله را تایید نکرده است.

Fantom Foundation توسعه‌دهنده شبکه Fantom، یک پلت فرم قرارداد هوشمند سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است. طبق گفته DeFiLlama، این شبکه بیش از 45 میلیون دلار دارایی دارد که تحت قراردادهایش قفل شده است. این حمله علیه خود بنیاد بود، نه شبکه فانتوم.

در 17 اکتبر، کارآگاه زنجیره‌ای اسپریک گزارش داد که بر اساس گزارشی از تلگرام، این بنیاد “ظاهر” هک شده است. آنها بعداً کیف پول های هک شده را لیست کردند و ضرر آن را 6.7 میلیون دلار تخمین زدند، اما وجوه تخلیه شده ممکن است شامل منابع دیگری خارج از بنیاد فانتوم باشد.

مرتبط با: Phantom DEX در ساعت یازدهم پس از تعطیلی برنامه ریزی شده نجات یافت

پلتفرم امنیتی بلاک چین CertiK تایید شده او تخمین زد که این بنیاد هک شده است اما ضرر آن تنها 657000 دلار بوده است. با بررسی داده های بلاک چین، به نظر می رسد که Fantom Foundation Wallet 1 در اتریوم بیش از 2000 توکن Convex (CVX)، 1000 Dai (DAI)، 4500 USDC (USDC) و سایر توکن ها را به کیف پولی با برچسب “Fake_Phishing1880” ارسال کرده است. علاوه بر این، Fantom Foundation Wallet 20 در شبکه Fantom بیش از 1 میلیون توکن Fantom (FTM) را به حسابی با عنوان “Fake_Phishing32” ارسال کرد. هنگامی که یک تیم توسعه به یک حساب جعلی شناخته شده پول می فرستد، این معمولاً نشان می دهد که کلید خصوصی تیم به سرقت رفته است.

در زمان انتشار، این تیم هنوز بیانیه ای در مورد این حادثه منتشر نکرده بود.

اسپریک در موضوعات مرتبط با X خود اظهار داشت که وجوه موجود در کیف پول های فانتوم 16 و 19 نیز خالی شده است.

این یک داستان در حال توسعه است و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید