با نزدیک شدن به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی، توکن‌های طرفداران برای حفظ تلاش می‌کنند


توکن های هواداران فوتبال از زمان شروع جام جهانی در 20 نوامبر شاهد کاهش قیمت و حجم معاملات خود بوده اند.

ارزهای رمزنگاری شده مرتبط با تیم های ملی فوتبال نتوانسته اند توجه طرفداران جام جهانی فوتبال 2022 را به خود جلب کنند و بسیاری از قیمت های توکن فن های مرتبط با فوتبال از زمان شروع مسابقات به شدت کاهش یافته است.

بر اساس گزارش CoinGecko، بین پرتغال، اسپانیا، برزیل و آرژانتین، قیمت توکن‌های فن دیجیتال مربوطه از زمان شروع جام جهانی در 20 نوامبر بین 60 تا 88 درصد کاهش یافته است.

برزیل، آرژانتین و پرتغال به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند، در حالی که اسپانیا حریفان قدرتمندی بودند تا اینکه در 6 دسامبر حذف شدند.

توکن‌ها عموماً به نتایج فوری واکنش نشان می‌دهند، توکن SNFT اسپانیا در 24 ساعت گذشته پس از باخت این تیم مقابل مراکش 39.1 درصد کاهش یافته است، اما توکن POR پرتغال با وجود شکست دادن سوئیس با 6 بر 1 سقوط، 6 درصد در همان بازه زمانی است. 1 در 6 دسامبر این نشان می دهد که توکن ها نسبت به موفقیت تیم های درگیر واکنش کمتری نشان می دهند.

قابل ذکر است، این ارزهای رمزپایه مدت‌ها قبل از ورود تیم‌ها به زمین فوتبال در قطر، اوج خود را مشاهده کردند، که نشان می‌دهد یک رویداد کلاسیک «شایعه را بخر، خبر را بفروش».

هر دو توکن فن پرتغالی و آرژانتینی در 18 نوامبر به بالاترین حد خود رسیدند، در حالی که ATH برای توکن های طرفداران اسپانیایی و برزیلی در 28 سپتامبر، دو ماه پیش رسید.

رویداد مشابهی را می توان در نمودار Chiliz (CHZ) مشاهده کرد، توکن بومی پشت پلتفرم توکن فن عظیم Socios، که در 20 نوامبر به ATH خودش پمپاژ کرد اما از آن زمان تا کنون 36 درصد کاهش یافته است.

حجم معاملات 24 ساعته توکن ها نیز از زمان آغاز به کار به شدت کاهش یافته است – از 20 نوامبر بین 79 تا 88 درصد کاهش یافته است.

مربوط: هدف رئیس Socios؟ برای بیرون انداختن کریپتو از پارک

این دسته از سکه ها در ابتدا برای ارائه فرصت های منحصر به فرد به طرفداران برای تعامل با تیم هایی که از آنها حمایت می کنند طراحی شده بود. به عنوان مثال، به دارندگان توکن اجازه می دهد تا در مورد تصمیمات کوچک مانند آنچه روی بازوبند کاپیتانی بنویسند رای دهند.

منتقدان توکن‌های فن این موضوع را متفاوت می‌بینند و بازار را راهی غارتگرانه برای بیرون راندن طرفداران مشتاق معامله‌گران کارکشته از سرمایه می‌دانند.

در صحبت با The Athletic در آگوست 2021، مارتین کالادین – نویسنده بازی زشت، که جنبه تاریک معاملات فیفا با قطر و پیشنهاد آن برای جام جهانی 2022 را بررسی می کند – نگاهی سخت به نشانه های طرفداران انداخت.

او گفت: «ما شاهد افزایش قیمت سکه‌ها در انتظار رویدادهای فوتبالی مانند امضا یا عنوان هستیم، و معامله‌گران از آنها پول نقد می‌کنند، قیمت‌ها کاهش می‌یابد و هواداران – قربانی اشتیاق آنها برای باشگاهشان – روی ضرر نشسته‌اند.»


نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید