هشدار نادرست: وزارت دادگستری MNGO را به عنوان یک کالا طبقه بندی نکرد

هشدار نادرست: وزارت دادگستری MNGO را به عنوان یک کالا طبقه بندی نکرد


دستگیری آوی آیزنبرگ به اتهام کلاهبرداری از کالاها برای سوء استفاده از مانگو مارکت، در توییتر رمزنگاری ابروها را ایجاد کرد و نیاز به اقداماتی برای دور زدن پیچیدگی ها داشت.

Avraham Eisenberg در 26 دسامبر در پورتوریکو به اتهام کلاهبرداری و دستکاری کالا در رابطه با بهره برداری 110 میلیون دلاری از بورس غیرمتمرکز Mango Markets دستگیر شد. آیزنبرگ خود را به عنوان بازیگر پشت آنچه که “استراتژی تجاری بسیار سودآور” می نامید توصیف کرده بود و بر “عملیات بازار باز قانونی با استفاده از پروتکل طراحی شده” اصرار داشت.

دستگیری آیزنبرگ به‌طور پیش‌بینی‌شده‌ای باعث شعله‌ور شدن توییتر رمزنگاری شد، و برخی از ناظران توجه ویژه‌ای به این واقعیت داشتند که اتهامات کلاهبرداری کالا در پرونده‌ای مربوط به یک ارز دیجیتال مطرح شده بود:

متهم AVRAHAM EISENBERG داوطلبانه و آگاهانه، مستقیم و غیرمستقیم از قرارداد فروش یک کالا در تجارت بین‌الملل و خارجی استفاده و اقدام به عملیات و اقدام به استفاده از آن کرده است.

آیزنبرگ قیمت سکه MNGO صرافی را در برابر استیبل کوین USDC (USDC) دستکاری کرده بود و سپس در مقابل وثیقه آن وام گرفته بود. برای این کار، آیزنبرگ به کلاهبرداری کالایی متهم شد. براندون راچ، آژانس ویژه تحقیقات فدرال ایالات متحده، درباره اتهامات علیه آیزنبرگ نوشت:

من درک می کنم که ارزهای مجازی مانند USDC تحت قانون بورس کالا “کالا” هستند.”

درک نماینده مبنی بر اینکه استیبل کوین ها کالا هستند تنها تا حدی توسط سیاست دولت پشتیبانی می شود، اگرچه او به پرونده مک دانل اشاره می کند که توسط کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) به عنوان سابقه مورد پیگرد قانونی قرار گرفت. این ادعا که USDC یک کالا است به اندازه ادعای مشابه برای MNGO بحث برانگیز نیست، اما می تواند یک انتخاب آگاهانه باشد.

به نظر می رسد استراتژی قانونی پشت انتخاب قانون بورس کالا (CEA) توسط وزارت دادگستری برای پیگرد قانونی این پرونده، منافع شخصی بوده است. اول، CEA به طور مستقیم با دستکاری قیمت سر و کار دارد.

مطالب مرتبط: هکرها از سوء استفاده های مهاجم Mango Markets از Lodestar کپی کردند – CertiK

علاوه بر این، در حالی که این تصور بحث برانگیز است، CFTC به طور کلی رویکرد نرم‌تری نسبت به SEC برای مقررات ارزهای دیجیتال دارد.
نویسنده: Derek Andersen

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉