گزارش: سوء استفاده، هک و کلاهبرداری تقریباً یک میلیارد دلار در سال 2023 به سرقت برده است


از ماه آگوست، شرکت امنیت سایبری CertiK گزارش داد که بیش از 997 میلیون دلار در سال 2023 به دلیل حملات اعتباری ناگهانی، کلاهبرداری های خروج و سوء استفاده از دست رفته است.

طبق گزارشی که توسط شرکت امنیتی بلاک چین CertiK به اشتراک گذاشته شده است، بازیگران مخربی که فضای کریپتو را هدف قرار می دهند، تنها در ماه آگوست بیش از 45 میلیون دلار دارایی دیجیتال از قربانیان خود دریافت کردند که در مجموع تا به امروز 997 میلیون دلار (YTD) بوده است. .

CertiK در گزارش برجسته شده است در آگوست 2023، کلاهبرداری های خروج تقریباً 26 میلیون دلار، حملات اعتباری فلش تقریباً 6.4 میلیون دلار و سوء استفاده ها 13.5 میلیون دلار از قربانیان دریافت کردند. این شرکت امنیت سایبری تایید کرد که مجموع ضرر بیش از 45 میلیون دلار بوده است.

اتفاقات مهمی که در مرداد ماه رخ داد. منبع: CertiK

CertiK خاطرنشان کرد که برخی از رویدادهای قابل توجهی که به مبلغ از دست رفته کمک کردند، حمله پروتکل زونامی بود که منجر به ضرر 2.2 میلیون دلاری شد، سوء استفاده Exactly Protocol که باعث ضرر 7.3 میلیون دلاری شد و حادثه خروج PEPE که منجر به ضرر شد. 13.2 میلیون دلار

طبق گفته CertiK، بیش از 997 میلیون دلار تاکنون در سال 2023 به دلیل سوء استفاده، هک و کلاهبرداری از دست رفته است. این شامل تقریباً 261 میلیون دلار از دست رفتن در حملات اعتباری فلش، 137 میلیون دلار از دست رفته در کلاهبرداری خروج، و 596 میلیون دلار از دست رفته به دلیل سوء استفاده است.

مرتبط با: CertiK یافته های خود را در مورد کلاهبرداری که ادعا می شود 1 میلیون دلار رمزنگاری سرقت کرده است، کنار می گذارد

اگرچه زیان های مرداد ماه همچنان زیاد است، اما نسبت به زیان های تجربه شده در ماه قبل بسیار کم است. در جولای 2023، مجموع ضرر تقریباً 486 میلیون دلاری توسط خروجی داده Web3 De.Fi ثبت شد. اکسپلویت چند زنجیره ای به تنهایی حدود 231 میلیون دلار به کل ضررها کمک کرد.

Multichain رسماً در 14 جولای توقف عملیات را اعلام کرد، جایی که عوامل مختلفی در آن نقش داشتند. این تیم کمبود بودجه برای عملیات و فقدان منابع جایگزین اطلاعات را به عنوان دلایل تعطیلی ذکر کرد. به گفته این تیم، آنها نتوانستند با مدیر عامل خود تماس بگیرند زیرا او توسط مقامات چینی بازداشت شد.

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در جعبه پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشم
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید