مدیران 1.5 میلیارد دلار کلاهبرداری صرافی کریپتو در کره جنوبی زندانی شدند

مدیران 1.5 میلیارد دلار کلاهبرداری صرافی کریپتو در کره جنوبی زندانی شدند


آخرین پرونده دادگاه اکنون تعداد مدیران شرکت وی گلوبال را به هفت نفر رسانده است، زیرا این مدیر اجرایی قبلاً به 22 سال زندان محکوم شده بود.

شش مدیر عامل شرکت وی گلوبال در کلاهبرداری 1.5 میلیارد دلاری (2 تریلیون وون) صرافی کریپتو در کره جنوبی به هشت سال زندان محکوم شده اند – هرچند سه نفر در دادگاه بازداشت نشده اند تا بتوانند با اتهامات خاصی مبارزه کنند.

V Global از ژوئیه 2020 تا آوریل 2021 فعالیت کرد و نزدیک به 50000 سرمایه گذار را جذب کرد و نوید بازدهی 300٪ همراه با پرداخت های بزرگ را برای ارجاع مشتریان جدید داد.

بر اساس ترجمه اخبار 26 دسامبر از رسانه های کره جنوبی مانند Economist.co.kr، Mr.Yang و Mr. دو مدیر ارشد به نام اوه هر کدام به دلیل نقش داشتن در کلاهبرداری از سرمایه گذاران به هشت و سه سال محکوم شدند. .

چهار مدیر دیگر که نامشان فاش نشده است، سه سال زندان و پنج سال به صورت مشروط محکوم شدند.

با این حال، سه نفر از مجموع شش نفر هنوز دستگیر نشده اند، زیرا آنها ادعا می کنند که از برخی اتهامات بی گناه هستند و حق دارند در دادگاه از خود دفاع کنند.

قاضی شعبه دوازدهم کیفری دادگاه ناحیه سوون گفت: متهمان تنها به تیم مدیریت VGlobal اعتماد کردند، از مسئولیت فرار کردند و شواهد را از بین بردند و پس از شروع تحقیقات در تحقیقات دخالت کردند.

با این حال، گزارش شده است که قاضی نسبت به متهمان ملایمت نشان داد، زیرا میزان واقعی کلاهبرداری و تعداد سرمایه گذاران آسیب دیده در سال گذشته کمتر از آنچه در ابتدا تصور می شد، بود.

طبق گزارش فوریه Kyongin، این به دلیل شواهد بعدی بود که نشان می‌داد تقریباً 10000 سرمایه‌گذار در واقع از V Global از طریق پرداخت‌هایی از مشوق‌های بازاریابی چند سطحی مانند پاداش‌های جذب مشتری، بازدهی کسب می‌کردند. گفته می شود که بسیاری متعاقباً قبل از تعطیل شدن این پلتفرم، این سود را مجدداً در آن سرمایه گذاری کردند.

مربوط: یکی از بنیانگذاران کلاهبرداری 4 میلیارد دلاری OneCoin به گناه خود اعتراف کرد و با 60 سال زندان روبرو شد

در ژوئن سال گذشته، این شرکت ظاهراً پاداش‌های ارجاع مشتری، به ارزش 1000 دلار را به سرمایه‌گذاران فعلی به روشی شبیه به پونزی از طریق جریان‌های سرمایه از کاربران جدید پرداخت کرد.

از آنجایی که مدیرعامل معروف به آقای لی در ماه فوریه به ۲۲ سال زندان محکوم شد، آخرین پرونده دادگاه اکنون تعداد مدیران V Global را به ۷ نفر رسانده است.


نویسنده: Brian Quarmby

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉