دلیل دقیق افت بیت کوین (BTC) بالاخره فاش شد


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

سقوط بیت کوین به زیر 65000 دلار به وضوح غیرمنتظره بود و دلایل پشت آن بسیار مشکوک و پیچیده برای تعیین اینکه دقیقاً چه چیزی باعث آن شده است. اما ممکن است پاسخی داشته باشیم.

اخیراً صندوق‌های پوشش ریسک ارزهای دیجیتال بیت کوین را کاملاً کنار گذاشته‌اند. در 20 روز معاملاتی قبلی، آنها میزان قرار گرفتن خود در بازار بیت کوین را به 0.37 کاهش دادند. این پایین ترین سطح از اکتبر 2020 است. نمودارها روند قیمت بیت کوین را از سال 2019 تا 2024 نشان می دهد و بالا و پایین های قابل توجه را نشان می دهد.

BTCUSD
نمودار BTC/USD از TradingView

کاهش مواجهه صندوق های تامینی با بیت کوین دلیلی کلیدی برای کاهش شدید اخیر این ارز دیجیتال است. نمودار پایین بتای یک ماهه صندوق های تامینی کریپتو جهانی را برای بیت کوین نشان می دهد و میزان تاثیرگذاری عملکرد صندوق های تامینی تحت تاثیر تغییرات قیمت بیت کوین را نشان می دهد.

اگر بتای یک صندوق تامینی یک عدد باشد، عملکرد صندوق تامینی از بیت کوین تبعیت می کند، در حالی که بتای کمتر از یک نشان دهنده کاهش ریسک است. افت بتای به 0.37 نشان می دهد که صندوق های تامینی نسبت به چند سال قبل در برابر تغییرات قیمت بیت کوین بسیار کمتر آسیب پذیر هستند.

مرتبط با

قرار گرفتن در معرض صندوق های تامینی آخرین بار در اکتبر 2020 در این نقطه پایین بود، درست قبل از اینکه بیت کوین شاهد رشد صعودی قابل توجهی بود. صندوق های تامینی به دلیل اقدامات محاسبه شده خود شناخته می شوند و اغلب به آخرین داده ها و دانش صنعت دسترسی دارند. آنها ممکن است بر اساس خروج خود از بیت کوین انتظار کاهش یا نوسان بیشتری داشته باشند.

دلایل مختلفی برای این رویکرد محتاطانه وجود دارد، مانند تغییر استراتژی های سرمایه گذاری داخلی، شرایط اقتصاد کلان یا عدم قطعیت های نظارتی. از آنجایی که قرار گرفتن در معرض کمتری وجود داشت، احتمالاً فشار فروش بیشتری بر بیت کوین وجود داشت و قیمت را به زیر سطح بحرانی 65000 دلار رساند.

صندوق های تامینی با توجه به اینکه اغلب سرمایه قابل توجهی را تحت کنترل خود دارند، تاثیر قابل توجهی بر بازار دارند. حال و هوا و حرکت قیمت بازار به شدت بر جریان وجوه تأثیر می گذارد.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید