برادر مدیر سابق Coinbase در یک پرونده تجارت داخلی به 10 ماه زندان محکوم شد

برادر مدیر سابق Coinbase در یک پرونده تجارت داخلی به 10 ماه زندان محکوم شد


اعتقاد بر این است که این اولین مورد از معاملات خودی شامل ارزهای دیجیتال است.

برادر نیکیل واهی، مدیر سابق محصولات کوین بیس، به اتهام توطئه کلاهبرداری الکترونیکی به ۱۰ ماه حبس محکوم شده است که گمان می‌رود اولین پرونده تجارت داخلی مربوط به ارزهای دیجیتال باشد.

همانطور که رویترز گزارش داد، نیکیل وحی در ماه سپتامبر به دلیل شروع تجارت بر اساس اطلاعات محرمانه به دست آمده از برادرش ایشان واهی، مدیر سابق محصولات کوین بیس، گناهکار خود را پذیرفت.

نیکیل وحی اعتراف کرد که با استفاده از اطلاعات داخلی به دست آمده از کوین بیس، معامله کرده است. به گفته دادستان های فدرال در منهتن، ایشان واهی، مدیر محصول سابق، اطلاعات محرمانه ای را با برادر و دوست خود سامیر رامانی در رابطه با دارایی های دیجیتال جدیدی که کوین بیس قصد دارد به پلتفرم معاملاتی خود اضافه کند به اشتراک گذاشته است.

دادستان های ایالات متحده با این استدلال که نیکیل وحی از اقدامات غیرقانونی خود حدود 900000 دلار سود کسب کرده است، حکم زندان بین 10 تا 16 ماه را پیشنهاد کرده اند. با این حال، وکلای مدافع با این استدلال که انگیزه نیکیل از ارتکاب جرم، پرداخت هزینه تحصیلات دانشگاهی به خانواده‌اش بوده و سابقه کیفری نداشته است، نتیجه‌گیری متفاوتی را پیشنهاد کردند.

مطالب مرتبط: کوین بیس 20 درصد دیگر از نیروی کار خود را در موج دوم اخراج کاهش می دهد.

محکومیت نیکیل وحی در بحبوحه نظارت فزاینده دادستان ها و رگولاتورهای ایالات متحده علیه شرکت های ارزهای دیجیتال و مدیران آنها صادر می شود.

در 4 ژانویه، کوین بیس پس از بررسی برنامه انطباق این شرکت با وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS) به توافق رسید. به گفته NYDFS، کوین بیس موافقت کرده است که در پاسخ به نقض قوانین بانکی و خدمات مالی نیویورک، 50 میلیون دلار جریمه بپردازد و 50 میلیون دلار برای اصلاح برنامه انطباق خود سرمایه گذاری کند. بررسی ها نشان داد که کوین بیس در مورد الزامات ضد پولشویی خود دارای کاستی های متعددی بوده و در فرآیند جذب کاربران و ردیابی تراکنش ها با مشکلاتی روبرو بوده است.

مشکلات کوین بیس احتمالا ادامه خواهد داشت، زیرا در 10 ژانویه، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس رسما اعلام کرد که کوین بیس 950 شغل را به عنوان بخشی از اقداماتی برای کاهش تقریبا 25 درصدی هزینه های عملیاتی در طول زمستان جاری ارزهای دیجیتال برای شرکت، اخراج خواهد کرد.
نویسنده: Judith BannermanQuist

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉