با ورود هنرمندان جدید به دادخواست حق نسخه برداری Stability AI و MidJourney، شواهد افزایش می یابد.


این مبارزه همچنان ادامه دارد که هنرمندان شکایتی را که قبلاً توسط مقامات دادگاه علیه شرکت های بزرگ هوش مصنوعی به اتهام نقض قوانین کپی رایت خلاقانه رد کرده بودند، ادامه می دهند.

پس از اینکه هنرمندان و تیم های حقوقی آنها ادعا کردند که آثار خلاقانه خود را به اختصار درآورده اند، یک شکایت حق چاپ علیه چندین شرکت در حال توسعه ابزارهای هوش مصنوعی (AI) اصلاح شده است.

در ماه نوامبر

در میان هنرمندان جدید، اچ.

با توجه به اصلاحیه دادخواست دسته جمعی، Stability AI، Midjourney، و DeviantArt، همراه با متهم جدید Runway AI، سیستم‌هایی را تولید کردند که به سبک هنرمندان هنر ایجاد می‌کردند و از نام هنرمندان به عنوان پیام‌هایی که به هوش مصنوعی داده می‌شد استفاده می‌کردند.

در نتیجه، کاربران آثار هنری تولید می‌کنند که از آثار خودشان «غیرقابل تشخیص» است.

“محصولات بصری هوش مصنوعی در درجه اول دستگاه های کپی رایت شویی در نظر گرفته می شوند و به مشتریان نوید مزایای هنر را بدون هزینه های هنرمندان می دهند.”

مرتبط با: وقتی صحبت از هوش مصنوعی به میان می‌آید، هنرمندان با یک انتخاب روبرو هستند: تطبیق یا منسوخ شدن

علاوه بر این، هنرمندان ادعا می‌کنند که Midjourney، یکی از محبوب‌ترین ابزارهای هوش مصنوعی مولد برای خلق آثار هنری با تقریباً 16.4 میلیون کاربر، طبق وب‌سایت آن، حقوقی را که تحت قوانین فدرال علائم تجاری در ایالات متحده قرار دارد، نقض می‌کند.

این ادعاها نشان می دهد که وب سایت MidJourney نام بیش از 4700 هنرمند از جمله برخی از شاکیان را برای استفاده به عنوان انگیزه های پربار تبلیغ کرده است.

ادامه مطلب


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید