هر آنچه باید در مورد Dogecoin (DOGE) در این هفته بدانید


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، با تماس با کارشناسان مالی، تحقیقات خود را انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

عملکرد Dogecoin در ماه می چندان قوی نبود. پس از افزایش 12.63 درصدی در آوریل، اقدامات قیمت اخیراً بسیار تند بوده است، با رشد محدود شده توسط سطح مقاومت بحرانی در 0.16 دلار.

قیمت فعلی نزدیک به ATH آوریل 2021 0.17 دلار است. شکستن این سطح به طور بالقوه می تواند منجر به افزایش شدید به سمت 1 دلار یا بالاتر شود. اگر نمی خواهید روند صعودی بزرگ را از دست بدهید، در اینجا شاخص های مهمی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

RSI

شاخص قدرت نسبی (RSI) فشار خرید و فروش را در مقیاس 0 تا 100 اندازه گیری می کند. ارزش‌های بالای 70 نشان‌دهنده یک بازار بیش‌خرید است که اغلب با عقب‌نشینی به منطقه بیش‌خرید پیش می‌آید، اگرچه ممکن است قیمت‌ها در منطقه بیش‌خرید به افزایش خود ادامه دهند.

منبع: Coinglass

در زمان نگارش مقاله، DOGE در منطقه “خنثی”، نزدیک به “ضعیف” با شاخص RSI در حدود 50 قرار دارد. نزدیک شدن به 70 به معنای احساسات قوی تر بازار با افزایش احتمالی در افق است.

فعالیت نهنگ

نظارت بر مالکان بزرگ یا “نهنگ ها” بسیار مهم است زیرا آنها می توانند به طور قابل توجهی بر قیمت ها تأثیر بگذارند. در 31 می، نهنگ‌های Dogecoin بیش از 700 میلیون DOGE به ارزش تقریبی 112 میلیون دلار در 72 ساعت خریداری کردند. اگر افزایش فعالیت نهنگ ها ادامه یابد، احتمال ورود قیمت به روند صعودی بیشتر است.

منبع: X

MVRV

نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) ارزش بازار دارایی را با میانگین قیمت خرید یا قیمت تحقق یافته مقایسه می کند. مقدار MVRV 2.0 به این معنی است که قیمت فعلی 2 برابر میانگین بهای تمام شده بازار است، در حالی که 1.0 به این معنی است که ارزش بازار و قیمت تحقق یافته برابر است.

منبع: IntoTheBlock

ارزش فعلی Dogecoin 1.55 است داده ها طراحی شده توسط IntoTheBlock. این بدان معناست که در حال حاضر فضای کافی برای یک رالی بالقوه وجود دارد.

سیگنال های GameStop

عملکرد Dogecoin اغلب به GameStop (GME) مرتبط است که در سال 2021 به عنوان “مم سهام” شناخته شده است. اشاره شد که افزایش قیمت GME می‌تواند روند صعودی DOGE را آغاز کند.

منبع: TradingView

به عنوان مثال، پس از ولگردی بدنام خرید در ژانویه 2021، زمانی که قیمت GME تا 800 درصد افزایش یافت، Dogecoin نیز تقریباً همین الگو را نشان داد.

منبع: CoinMarketCap

در ماه می، قیمت GameStop تقریباً دو برابر شد و در مقایسه با 11 دلار در آوریل به 46 دلار افزایش یافت.

عامل مشک

ایلان ماسک سابقه تاثیرگذاری بر قیمت‌های DOGE با توییت‌هایش (نسبتا مبهم) دارد. در 1 آوریل 2021، ماسک توییت کرد که DOGE از 0.06 دلار به 0.73 دلار در یک ماه افزایش یافت، زیرا SpaceX Dogecoin را روی ماه گذاشت.

در اوایل سال جاری، X اعلام کرد که با سیستم پرداخت خود به یک “اپلیکیشن همه چیز” تبدیل خواهد شد. مدت‌ها حدس زده می‌شد که DOGE، توکن مورد علاقه ماسک، می‌تواند بخش مهمی از اکوسیستم X باشد.

با در نظر گرفتن این موضوع، هر شایعه همکاری احتمالی، حتی اگر حدس و گمان باشد، باعث افزایش قیمت دوج کوین می شود.

اگرچه ماسک هنوز برنامه های خود را برای ادغام Dogecoin در X تایید نکرده است، اما او این ایده را نیز رد نکرده است. همچنین احتمال زیادی وجود دارد که X در سال جاری پرداخت های رمزنگاری شده را بررسی کند، زیرا تلگرام به طور فعال در حال ساخت بلاک چین خود است. در هر صورت، یک اشاره بالقوه از ماسک می تواند در هر زمانی برسد و باعث شود که قیمت DOGE در عرض چند ساعت افزایش یابد.

رونق قیمت

به تازگی تحلیلگر علی مارتینز به اشتراک گذاشته شده است نظر او این است که روند نزولی فعلی مشابه همان چیزی است که در فوریه امسال شاهد بودیم، درست قبل از اینکه قیمت 200 درصد افزایش یابد. این می تواند نشان دهنده یک تجمع بزرگ در ماه ژوئن باشد.

منبع: X

به گفته وی، Dogecoin با مقاومت قابل توجهی بین 0.166 تا 0.171 دلار مواجه است و قیمت پتانسیل دو برابر شدن را دارد.

با توجه به الگوی قیمتی که در نمودار روزانه مشاهده می‌شود، Dogecoin از ناحیه تصحیح خارج شده است و به نظر می‌رسد آماده معکوس کردن روند است. سوال اصلی این است که آیا قیمت DOGE در این هفته بهبود می یابد یا بعدا.
نویسنده: Dan Burgin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید