"حباب همه چیز" ترکید: بدترین سال از سال 1932 برای سهام و اوراق قرضه ایالات متحده

“حباب همه چیز” ترکید: بدترین سال از سال 1932 برای سهام و اوراق قرضه ایالات متحده


در حالی که بازارهای کریپتو در سال 2022 ضربه خوردند، اما برای سهام، اوراق قرضه و املاک ایالات متحده چندان خوشایند نبود.

سال سختی نه تنها برای سرمایه‌گذاران بخش کریپتو، بلکه برای سرمایه‌گذاران نیز بوده است، به طوری که اوراق قرضه ایالات متحده (ایالات متحده) بدترین سال خود را در قرن‌ها گذشته و سهام ایالات متحده از آغاز سال 2022 تقریباً 20 درصد عقب‌نشینی کرده است.

از 30 نوامبر، گزارش فایننشال تایمز اشاره کرد که پرتفوی سنتی متشکل از 60 درصد سهام و 40 درصد اوراق قرضه، بدترین عملکرد خود را از سال 1932، زمانی که ایالات متحده در بحبوحه رکود بزرگ قرار داشت، خواهد دید.

بازده اسمی برای سهام و اوراق قرضه ایالات متحده 1871-2022. منبع: فایننشال تایمز

در همین حال، سهام‌های فناوری، که برخی تئوری‌های مرتبط با قیمت ارزهای دیجیتال را دارند، سال خوبی را سپری نکرده‌اند.

شاخصی که عملکرد شرکت‌های آمریکایی در این بخش را ردیابی می‌کند، 35.76 درصد زیان سال را به ثبت رساند.

غول‌های فناوری خانگی مانند نتفلیکس، متا، زوم، اسپاتیفای و تسلا همگی سال‌های سختی را پشت سر گذاشته‌اند و قیمت سهام آنها بین 51 تا 70 درصد کاهش یافته است.

حتی بخش املاک و مستغلات “ایمن به عنوان خانه” شروع به نشان دادن نشانه هایی از درد می کند، با آخرین داده های شرکت مالی مسکن فدرال نشان می دهد که قیمت مسکن در ایالات متحده در ماه های سپتامبر و اکتبر راکد بوده است.

بازده شاخصی که عملکرد سهام شرکت های آمریکایی در صنعت فناوری را در سال 2022 دنبال می کند. منبع: S&P Dow Jones Indices.

این افت سهام و صنعت می تواند کمک کند تا زمستان فعلی کریپتوها در چشم انداز بهتری قرار گیرد، به طوری که ارزش کل بازار کریپتو از 2.25 تریلیون دلار به 798 میلیارد دلار در طول سال کاهش یافته است که نشان دهنده افت 64.5 درصدی است و میلیاردرهای کریپتو متحمل ضررهای زیادی شده اند.

برخی از بحران‌های کریپتو که در طول سال 2022 رخ داده‌اند شامل ورشکستگی FTX، سلسیوس، و Three Arrows Capital و فروپاشی شبکه Terra و غیره است.

مربوط: قیمت بیت کوین 16.5 هزار دلار حفظ می شود، اما نرخ های سرمایه گذاری خطر افت جدید بیت کوین را افزایش می دهد

بر اساس یک توییت در 30 دسامبر توسط آندریاس استنو، تحلیلگر سرمایه گذاری، “هر طبقه دارایی” در سال 2022 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و به زودی املاک و مستغلات نیز به دنبال آن خواهد آمد.
نویسنده: Luke Huigsloot

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉