اتحادیه اروپا با اولین چارچوب هوش مصنوعی خود به جلو حرکت می کند: کد رمزگشایی، 24 آوریل تا 1 مه


خودروهای پرخطر به طور کامل ممنوع نخواهند شد، اگرچه مشمول رویه‌های شفاف‌تر خواهند بود.

قانونگذاران در اتحادیه اروپا پیش نویس لایحه جدیدی را ارائه کرده اند که برای کنترل فناوری هوش مصنوعی طراحی شده است. بر اساس این لایحه، خودروهای پرخطر به طور کامل ممنوع نخواهند شد، هرچند مشمول تشریفات شفافیت شدیدتری خواهند بود. به ویژه، ابزارهای مولد هوش مصنوعی، از جمله ChatGPT و Midjourney، مسئول افشای هرگونه استفاده از مطالب دارای حق چاپ در آموزش هوش مصنوعی خواهند بود.

توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی اخیراً در اروپا تحت نظارت شدید قرار گرفته‌اند و ایتالیا اولین کشور غربی است که ChatGPT را به طور موقت ممنوع می‌کند. هفته گذشته، رگولاتورها در آلمان درخواست پاسخی از OpenAI در مورد نیات این شرکت و توانایی آن برای پیروی از قوانین سختگیرانه حفظ حریم خصوصی داده‌های مندرج در مقررات عمومی حفاظت از داده‌های اتحادیه اروپا (GDPR) کردند. ماریت هانسن، کمیسر ایالت شلزویگ-هولشتاین در شمال آلمان، به خبرنگاران خبرگزاری فرانسه گفت که تنظیم‌کننده‌ها در آلمان «می‌خواهند بدانند آیا ارزیابی تأثیر حفاظت از داده‌ها انجام شده است و آیا خطرات حفاظت از داده‌ها تحت کنترل است یا خیر».

Wojciech Wiewiórowski، ناظر داده اروپا، بن بست شدیدی را برای شرکت های هوش مصنوعی مستقر در ایالات متحده که در حال حاضر به دلیل نقض ادعایی GDPR مورد بررسی قرار می گیرند، پیش بینی می کند. به گفته Wiewiórowski، OpenAI اکنون از نظر قانونی خود را بین یک سنگ اروپایی و یک مکان سخت ایالات متحده می یابد. در حالی که تنظیم‌کننده‌های اتحادیه اروپا تلاش می‌کنند اقدامات شدیدی انجام دهند، قانون‌گذاران ایالات متحده ممکن است تحولات اروپا را به عنوان یک الگوی داخلی احتمالی تماشا کنند.

در همین حال، میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری OpenAI معتقد است که تنظیم‌کننده‌های دولتی باید «بسیار درگیر» در توسعه استانداردهای امنیتی برای استقرار مدل‌های پیشرفته هوش مصنوعی مانند ChatGPT باشند. با این حال، او یک توقف شش ماهه پیشنهادی برای توسعه را راه درستی نمی داند.

دادگاه کره ای حکم می کند LUNA اوراق بهادار نیست

دادگاه منطقه ای کره جنوبی اتهامات نقض امنیتی را علیه مدیر عامل سابق و یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه های Terraform، هیون سونگ شین، رد کرد. دادگاه Terra (LUNA)، نماد بومی اکوسیستم Terra را به عنوان یک امنیت تحت قانون بازار سرمایه کشور به رسمیت نشناخت. دادگاه‌های دیگر قبلاً از زبان محتاطانه استفاده کرده بودند و می‌گفتند “جای اختلاف در قانون وجود دارد” و “مشکوک است که قانون بازار سرمایه قابل اجرا باشد”.

Do Kwon، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Terraform Labs، درخواست کرده است که اتهامات وارده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) رد شود. Kwon استدلال می کند که ادعاهای SEC نامعتبر است و با موضع آژانس مبنی بر اینکه توکن ها اوراق بهادار هستند، از جمله Mirror Protocol (MIR)، Luna Classic (LUNC) و TerraUSD Classic (USTC) مخالف است. علاوه بر این، وکیل Kwon گفت که آژانس صلاحیت مناسبی برای طرح اتهام علیه آزمایشگاه‌های Kwon و Terraform ندارد، زیرا توکن‌ها و پروژه‌های Terra “جهان را هدف گرفته‌اند” و به طور خاص سرمایه‌گذاران آمریکایی را هدف قرار نمی‌دهند.

به خواندن ادامه دهید

ممنوعیت پرداخت خارجی اپل غیرقانونی شناخته شد

دادگاهی در کالیفرنیا حکم داد که اپل قوانین رقابت ایالتی را با ممانعت از استفاده توسعه‌دهندگان اپلیکیشن از روش‌های پرداخت درون‌برنامه‌ای جایگزین غیر از روش خود که شامل کمیسیون 30 درصدی است، نقض کرده است. دادگاه استیناف ایالات متحده تصمیم 24 آوریل خود را برای نهمین مدار شکایت بین اپل، سازنده بازی ویدیویی Fortnite و Epic Games صادر کرده است. دادگاه حکم دادگاه بدوی در سال 2021 را تایید کرد و گفت که حکم ضد مسیریابی اپل به Epic آسیب رسانده است. این تصمیم می‌تواند راه را برای پروژه‌های ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) برای افزودن قابلیت‌های بیشتر به برنامه‌های iOS هموار کند.

به خواندن ادامه دهید

کراکن از دادگاه سانفرانسیسکو می خواهد که در دعاوی IRS مداخله کند

صرافی کریپتو کراکن در حال مبارزه با درخواست‌های سرویس درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) و اطلاعات حیاتی کاربر آن به دادگاه است. این صرافی درخواست IRS برای اطلاعات مشتری را به عنوان یک “گنج یابی ناعادلانه” توصیف کرد. پاسخ کراکن به IRS در پاسخ به تماس فوریه آژانس مبنی بر درخواست اطلاعات کاربر اضافی برای شناسایی حساب‌های Kraken که حداقل 20000 دلار در هر سال ارز دیجیتال بین سال‌های 2016 تا 2020 معامله می‌کردند، ارائه شد.

این شرکت در درخواست خود به شکایت Coinbase در سال 2017 اشاره کرد و گفت که اداره مالیات بسیار فراتر از قوانین تعیین شده توسط قاضی منطقه ای ایالات متحده ژاکلین اسکات کورلی عمل کرده است. در مورد Coinbase، آژانس درخواست اولیه خود را پس از رد مداوم Coinbase کاهش داد.

به خواندن ادامه دهید


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید