تنظیم کننده اروپایی: CASP ها باید روی قابلیت همکاری پروتکل و کیف پول های خود میزبان کار کنند


سازمان بانکداری اروپا می خواهد قوانین ضد پولشویی موجود و مبارزه با تامین مالی تروریسم علیه ارائه دهندگان ارزهای دیجیتال را به روز کند.

رگولاتور بانکی اتحادیه اروپا، سازمان بانکداری اروپا (EBA)، می خواهد قوانین ضد پولشویی موجود را به روز کند و بر مبارزه با تامین مالی تروریسم (AML/CFT) برای ارائه دهندگان رمزارز تمرکز کند.

در یک مقاله مشاوره ای که در 24 نوامبر منتشر شد، EBA توضیح می دهد که مقررات فعلی اروپا دیگر برای نظارت بر انطباق با استانداردهای AML/CFT بین ارائه دهندگان رمزارز کافی نیست. دستورالعمل‌های بخش جدید پیشنهادی برای رسیدگی به این مسائل در نظر گرفته شده است، و EBA تا 26 فوریه 2024 به افراد علاقه‌مند فرصت داده است تا اظهار نظر کنند.

به طور خاص، EBA یکسان سازی معیارهای AML/CFT را برای ارائه دهندگان خدمات پرداخت (PSP) و ارائه دهندگان خدمات دارایی رمزنگاری (CASP) پیشنهاد می کند. همچنین پیشنهاد می‌کند که CASPها از طریق افزایش قابلیت همکاری پروتکل‌های خود، «انتقال اطلاعات را به شیوه‌ای یکپارچه و قابل همکاری تضمین کنند».

مرتبط با: ائتلاف فناوری اتحادیه اروپا نسبت به تنظیم بیش از حد هوش مصنوعی قبل از نهایی شدن قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا هشدار می دهد

بر اساس قوانین جدید پیشنهادی، CASPها همچنین باید اطلاعات مربوط به آدرس‌های خود میزبانی را به دست آورند و ذخیره کنند، اطمینان حاصل کنند که انتقال دارایی‌های رمزنگاری می‌تواند به صورت جداگانه شناسایی شود، و بررسی کنند که آیا آن آدرس تحت مالکیت یا کنترل مشتری CASP است. این الزامات زمانی اعمال می شود که مبلغ انتقال حساب خود میزبان بیش از 1000 یورو باشد، اگرچه EBA مشخص نمی کند که آیا این مبلغ ماهانه، روزانه یا یکباره است.

انتظار می رود پس از یک فرآیند مشاوره، دستورالعمل های جدید در 30 دسامبر 2024 به اجرا درآیند.

ماه گذشته، EBA مشاوره ای را منتشر کرد که در آن واجد شرایط بودن اعضای هیئت حاکمه و سهامداران یا اعضای دارای سهام واجد شرایط در صادرکنندگان توکن با پشتوانه دارایی (ART) و ارائه دهندگان خدمات دارایی رمزنگاری (CASP) هستند.

در ماه ژوئیه، این سازمان صادرکنندگان استیبل کوین را تشویق کرد تا داوطلبانه از «اصول راهنما» خاصی در رابطه با مدیریت ریسک و حمایت از مصرف‌کننده پیروی کنند.

مجله: این مغز رمزنگاری شماست. سوء مصرف مواد در بین سرمایه گذاران رمزارز در حال افزایش است


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید