استارت‌آپ‌های اروپایی DeFi شاهد افزایش 120 درصدی تامین مالی VC در سال 2022 هستند: Finance Redefined


100 توکن برتر DeFi هفته ای متفاوت با تغییرات جزئی داشتند و بیشتر توکن ها در رنگ سبز معامله می شدند.

به Finance Redefined خوش آمدید، دوز هفتگی شما از بینش مالی غیرمتمرکز ضروری (DeFi) – خبرنامه ای که برای ارائه تحولات کلیدی هفته گذشته برای شما ساخته شده است.

ادامه رکود در بازار ارزهای دیجیتال مانع از سرمایه گذاری شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر اروپایی (VC) در پروژه های DeFi نشده است. یک گزارش جدید نشان می‌دهد که استارت‌آپ‌های DeFi اروپایی در سال گذشته شاهد افزایش ۱۲۰ درصدی بودجه VC بوده‌اند.

حماسه اویلر فاینانس همچنان بر سرفصل اخبار ادامه داشت زیرا سوءاستفاده‌کننده ۱۹۰ میلیون دلار وجوه دزدیده شده را بازگرداند. بهره‌بردار بیش از 58000 اتر سرقت شده (ETH) را در یک قسط و 37 میلیون دلار ETH و Dai (DAI) را در قسط دوم برگرداند.

سیتی بانک، غول بانکداری سنتی، پیش‌بینی می‌کند که توکن‌سازی، امور مالی سنتی را فرا خواهد گرفت و تخمین می‌زند که تریلیون‌ها دارایی می‌توانند تا سال 2030 توکن شوند.

MakerDAO اساسنامه جدیدی را برای این پروتکل وضع کرد تا دفاتر متعددی را که وظیفه انجام وظایف مختلف را دارند، ایجاد کند، که هر کدام دارای اختیارات و مسئولیت های خاص خود هستند.

100 توکن برتر DeFi هفته ای ترکیبی داشتند و تغییر چندانی نسبت به هفته قبل مشاهده نکردند و بیشتر توکن ها در رنگ سبز معامله می شدند.

استارت آپ های اروپایی DeFi شاهد افزایش 120 درصدی سرمایه گذاری VC در سال 2022: داده ها هستند

سال 2022 یک سال پرتلاطم برای فضای کریپتو بود که دلیل آن بازار نزولی مداوم و سقوط برجسته برخی از برجسته‌ترین بازیگران این صنعت مانند Terra و FTX بود. علیرغم مشکلات، سرمایه گذاران سرمایه گذاری خطرپذیر به حمایت از استارت آپ های کریپتو ادامه دادند.

بر اساس مطالعه جدیدی که توسط شرکت سرمایه گذاری اروپایی RockawayX منتشر شده است، سرمایه گذاری سرمایه گذاری خطرپذیر در استارتاپ های کریپتو مستقر در اروپا در سال 2022 با 5.7 میلیارد دلار سرمایه گذاری به بالاترین حد خود رسید. استارت آپ های مالی غیرمتمرکز اروپایی در سال 2022 به 1.2 میلیارد دلار رسیدند که افزایش 120 درصدی نسبت به 534 میلیون دلار سرمایه گذاری در سال قبل است.

به خواندن ادامه دهید

سوء استفاده کننده Euler Finance بیش از 58000 اتر سرقت شده را برگرداند

بر اساس داده‌های زنجیره‌ای، هکری که در پروتکل وام دهی Euler Finance به ارزش ۱۹۶ میلیون دلار کار می‌کند، بیشتر دارایی‌های سرقت شده را پس داده است.

در یک تراکنش در 25 مارس، بهره‌بردار 51000 ETH را برگرداند که در زمان نگارش این مقاله تقریباً 88 میلیون دلار ارزش داشت. در همان روز، انتقال دوم 7737 ETH به ارزش بیش از 13 میلیون دلار انجام شد. پیش از این، در 18 مارس، هکر 3000 ETH را به پروتکل ارسال کرد که در آن زمان حدود 5.4 میلیون دلار ارزش داشت. استثمارگر هنوز برخی از دارایی های سرقت شده را کنترل می کند. تا 27 آوریل، مهاجم 37.1 میلیون دلار دیگر ETH و DAI را پس داده بود.

به خواندن ادامه دهید

“مورد استفاده مرگبار”: سیتی می گوید تریلیون ها دارایی می توانند تا سال 2030 توکن شوند

سیتی بانک بر روی توکن سازی دارایی های دنیای واقعی مبتنی بر بلاک چین شرط بندی کرده است تا به «مورد استفاده قاتل» بعدی در کریپتو تبدیل شود. این شرکت تخمین می زند که بازار تا سال 2030 به 4 تا 5 تریلیون دلار برسد.

«پول، توکن و بازی» سیتی بانک در گزارش ماه مارس خود اعلام کرد که این افزایش 80 برابری نسبت به ارزش فعلی دارایی های دنیای واقعی قفل شده در بلاک چین را نشان می دهد.

به خواندن ادامه دهید

MakerDAO “قانون اساسی” جدید را برای رسمی کردن روند حکومتداری تصویب می کند

با توجه به صفحه انجمن رسمی پیشنهاد، MakerDAO، سازمان غیرمتمرکز مستقلی که استیبل کوین DAI را مدیریت می کند، یک پیشنهاد جدید “قانون اساسی” را با هدف رسمی کردن فرآیندهای حاکمیتی خود و کمک به جلوگیری از ربودن این پروتکل توسط بازیگران متخاصم تصویب کرده است.

طبق متن پیشنهادی، یک قانون اساسی لازم است زیرا پروتکل Maker مبتنی بر تصمیمات حاکمیتی افراد و مؤسساتی است که دارای توکن‌های MKR هستند که «می‌تواند ضعف‌ها و آسیب‌پذیری‌هایی را که ممکن است پروتکل Maker را از بین ببرد یا منابع مالی کاربر را از دست بدهد، آشکار کند».

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

داده های تحلیلی نشان می دهد که ارزش کل بازار DeFi در هفته گذشته به بیش از 50 میلیارد دلار رسیده است. داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار، هفته ای صعودی را سپری می کنند، به طوری که بیشتر توکن ها به جز چند استثنا، در رنگ سبز معامله می شوند.

از شما برای خواندن خلاصه این هفته از تأثیرگذارترین تحولات DeFi سپاسگزاریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این زمینه پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *