بانک مرکزی اروپا بیت کوین را منفجر می کند – جامعه پاسخ می دهد


پس از انتشار پست وبلاگی بانک مرکزی اروپا در مورد کاستی های بیت کوین، جامعه کریپتو در توییتر نظرات خود را در دفاع از این ارز دیجیتال انجام داد.

با توجه به سقوط اخیر FTX و رسوایی نقدینگی، تنظیم‌کننده‌های اتحادیه اروپا برای دستورالعمل‌ها و مقررات واضح‌تر در مورد ارزهای دیجیتال به سایر قانون‌گذاران جهانی پیوسته‌اند.

بانک مرکزی اروپا (ECB) یک پست وبلاگی با عنوان “آخرین موضع بیت کوین” در 30 نوامبر منتشر کرد که خلاصه ای از زندگی مالی نوسانات قیمت فعلی بیت کوین (BTC) است. با این حال، به جای خلاصه کردن کل تصویر، که تا کنون فراز و نشیب طول عمر ارز دیجیتال را شامل می شود، تنها کاستی های آن را به تصویر کشیده است.

این مقاله که توسط مدیر اجرایی و مشاور بانک مرکزی اروپا، اولریش بیندسیل و یورگن شاف نوشته شده است، می گوید که ارز دیجیتال “در مسیر بی ربط بودن” است.

او همچنین ادعا کرد که بیت کوین تقریباً هرگز برای رسیدگی های حقوقی استفاده نمی شود و توجه نظارتی که در حال حاضر از سوی قانون گذاران در سراسر جهان دریافت می کند “ممکن است به اشتباه به عنوان تایید تلقی شود”. علاوه بر این، او به بانک‌ها هشدار داد که با ارز دیجیتال تعامل کنند زیرا می‌تواند به اعتبار آنها آسیب برساند.

در توییتر، این سازمان توییت کرد که هرگونه ثبات قیمتی که ممکن است BTC در حال حاضر از آن رنج ببرد، به طور مصنوعی مشوق خواهد بود:

با این حال، در جایی که تهمت های رمزنگاری توسط موسسات مالی متمرکز و سنتی وجود دارد، جامعه کریپتو نیز پاسخ هایی آماده برای رد و دفاع از دارایی های خود دارد.

این توییت به تنهایی از سوی بانک مرکزی اروپا صدها پاسخ دریافت کرد و جامعه ارزهای دیجیتال ادعاهای موجود در مقاله را بررسی کرد و تاریخ نویسندگان آن را برجسته کرد.

یکی از کامنت‌گذاران در پس‌زمینه Bindseil توییت کرد و به تضاد منافع احتمالی اشاره کرد زیرا چندین مقاله در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و موارد استفاده از آنها نوشته است.

کاربر دیگری گفت که وقتی آنها سعی کردند با ذهن باز مطالعه کنند، ادعاهای روزنامه مبنی بر عدم استفاده از بیت کوین برای اقدامات قانونی و “فعالیت غیرقانونی” بی اعتبار شد.

دیگران با میم آزمایش شده و واقعی “BTC مرده است” پاسخ دادند در حالی که ارزش دیگری هنوز در حال افزایش است. برخی حتی تا دسامبر 2021 پیش‌بینی کردند تا به پیش‌بینی‌های نادرست بانک مرکزی اروپا اشاره کنند. تورم در سال 2022 کاهش خواهد یافت.

به همین ترتیب، کاهش ارزش یورو نیز به همین ترتیب انجام شد. مقایسه کنید در بسیاری از پاسخ های جامعه

مربوط: شکست FTX مالکیت بیت کوین را به ارتفاعات جدیدی می برد: تحلیلگران به این موضوع توجه می کنند

در همین حال، صرافی‌های ارزهای دیجیتال در سراسر اتحادیه اروپا به گسترش خود ادامه می‌دهند، به‌طوری‌که Bitpanda اخیراً مجوز کریپتو را در آلمان دریافت کرد و Gemini در ایتالیا و یونان چراغ سبز نشان داد.
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید