بانک های اروپایی پلت فرم بلاک چین «پایدار» را برای اوراق قرضه دیجیتال راه اندازی می کنند


این پلتفرم اولین مورد استفاده از پروتکل بلاک چین به اصطلاح «اثبات آب و هوا» است.

دو بانک از سوئد و فرانسه راه اندازی یک پلت فرم جدید اوراق قرضه دیجیتالی را که بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شده است، اعلام کردند. این پلتفرم مشتریان نهادی را قادر می‌سازد تا اوراق قرضه را به صورت دیجیتال منتشر کنند، تجارت کنند و مبادله کنند و فرآیند کارآمدتر و ایمن‌تری را در مقایسه با روش‌های سنتی ارائه دهند.

این پلتفرم که پروژه مشترک Skandinaviska Enskilda Banken (SEB) و Credit Agricole Bank است، so|bond نامیده می شود. طبق اعلامیه 3 آوریل، شبکه بلاک چین از Proof of Climate awaReness، یک پروتکل راستی‌آزمایی که ردپای محیطی آن را به حداقل می‌رساند، استفاده خواهد کرد.

گفته می‌شود که پروتکل Proof of Climate آگاهی مصرف انرژی قابل مقایسه با سیستم‌های غیر بلاک چین را فراهم می‌کند و گره‌های شرکت‌کننده را تشویق می‌کند تا ردپای زیست‌محیطی زیرساخت‌های خود را بهبود بخشند.

هر گره بر اساس یک فرمول وابسته به آب و هوا شارژ می شود: هرچه ردپای محیطی کمتر باشد، پاداش بیشتری دریافت می کند. so|bond اولین مورد استفاده از پروتکل است که توسط ارائه دهنده فناوری اطلاعات مستقر در فرانسه Finaxys ایجاد شده است.

مرتبط با: خرید Credit Suisse توسط UBS برای ارزهای دیجیتال خوب و بد به همراه دارد

روماریک رولتی، رئیس بخش نوآوری و تحول دیجیتال در Crédit Agricole CIB، گفت که پلتفرم بلاک چین اوراق قرضه بخشی از یک طرح بزرگتر برای تحول دیجیتال بانک است:

«رویکرد نوآورانه این پلتفرم برای زیرساخت‌های بلاک چین و بازار اوراق بهادار با تعهد قوی به تأمین مالی سبز و پایدار ترکیب شده است که در قلب پروژه اجتماعی ما قرار دارد».

این پروژه به تعداد قابل توجهی از تلاش‌های دیگر برای کشف استفاده از بلاک چین، قراردادهای هوشمند و اینترنت اشیا (IoT) برای اهداف زیست‌محیطی جهانی می‌پیوندد. به عنوان مثال، در اکتبر 2022، بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS)، مرجع پولی هنگ کنگ و مرکز جهانی نوآوری سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوایی نتایج ابتکار Genesis 2.0 – دو نمونه اولیه از اوراق قرضه سبز توکن شده را ارائه کردند.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید