با افزایش ریسک های نکول، بانک های اروپایی وارد آخر هفته جدیدی از عدم اطمینان می شوند


شاخص ریسک نکول بانک های اروپایی در 24 مارس در بحبوحه نگرانی های جدید پیرامون سیستم مالی افزایش یافت و سهام سقوط کرد.

سهام دویچه بانک در 24 مارس پس از یک روز حضور در بازارهای فرانکفورت در بازار بورس نیویورک بیش از 7 درصد سقوط کرد، در حالی که بانک های اروپایی با نگرانی های دوباره در مورد آینده خود وارد آخر هفته می شوند.

سهام دویچه بانک تحت تأثیر افزایش هزینه بیمه در برابر ریسک بالقوه نکول قرار گرفت. به گزارش رویترز، به نقل از داده های S&P Global Market Intelligence، معاوضه های نکول اعتباری پنج ساله این بانک آلمانی، معروف به CDS، در 222 واحد پایه بسته شد که 19 واحد پایه (bps) نسبت به روز گذشته افزایش داشت. در 23 مارس، CDS بانک از 142 واحد در روز گذشته به 173 واحد پایه افزایش یافت.

به گفته Investopedia، سوآپ پیش فرض اعتباری به سرمایه گذار اجازه می دهد تا ریسک اعتباری خود را با سرمایه گذار دیگری مبادله یا جبران کند. وام دهندگانی که نگران این هستند که وام گیرنده ممکن است نکول کند، اغلب از CDS برای محافظت از این خطر استفاده می کنند. در زمان عدم قطعیت، فعالان بازار اغلب قیمت بالاتری را برای محافظت قائل می‌شوند.

سوآپ های پیش فرض اعتباری دویچه بانک افزایش یافت. منبع: MacroVar

ترس از بانک های اروپایی تنها به دویچه محدود نمی شود. 14 امتیاز در 24 مارس، تنها چند روز پس از آن که CDS پنج ساله UBS، رقیب مشکل دار، Credit Suisse را به مبلغ 3.25 میلیارد دلار به عنوان بخشی از “تنظیمات اضطراری” برای مهار بی ثباتی بازار مالی در منطقه خرید. گزارش شد که 130 واحد پایه افزایش یافته است. . . به عنوان بخشی از این معامله، بانک ملی سوئیس متعهد شده است که بیش از 100 میلیارد دلار نقدینگی در اختیار UBS قرار دهد.

کمک مالی به Credit Suisse ابهام گسترده سرمایه گذاران در مورد سیستم بانکی اروپا را برطرف نکرد. سهام Commerzbank در 24 مارس 9% سقوط کرد، در حالی که Société Générale و UBS بیش از 7% در معاملات اروپا از دست دادند. سهام دویچه در 30 روز گذشته بیش از 25 درصد از دست داده است.

مطالب مرتبط: بانک ها و فدرال رزرو با مشکل مواجه هستند – در مورد ارزهای دیجیتال چطور؟

“بانک آلمانی [situation] دنی اویکان، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری دیجیتال Dan Holdings به کوین تلگراف گفت: «این نشان می دهد که ما تنها در آغاز یک بحران رو به گسترش در سیستم بانکداری جهانی هستیم. با توجه به حرکت از محیطی با نرخ بهره صفر به سریع ترین افزایش نرخ در تاریخ اخیر. بسیاری از بانک ها از آن زمان با خرید اوراق قرضه بلندمدت به نوعی در تله زمانی افتاده اند که ارزش آن ها از آن زمان به دلیل افزایش نرخ بهره فدرال رزرو از بین رفته است.

یکی از بانک‌هایی که در این محیط گیر کرده بود، بانک سیلیکون ولی مستقر در ایالات متحده بود که در 10 مارس سقوط کرد و قانون‌گذاران در ایالات متحده و بریتانیا را ملزم کرد تا هرگونه اثرات موجی احتمالی در سراسر سیستم بانکی را مهار کنند. به گفته ایلیا ولکوف، مدیر عامل پلتفرم فین تک سوئیس YouHodler، با این حال، شکست مشابه برای دویچه بانک یا سایر بانک های اروپایی بعید است. ولکوف در اظهار نظری به کوین تلگراف گفت:

بانک سیلیکون ولی مانند بانک‌های اروپا مشمول نسبت پوشش نقدینگی (LCR) نبود. LCR بانک‌ها را ملزم می‌کند که دارایی‌های نقدی با کیفیت بالا (HQLA) را در اختیار داشته باشند. در سناریوی استرس، این دارایی‌ها می‌توانند برای تامین مالی فروخته شوند. بانک ها.”

از آنجایی که صنعت بانکداری با عدم قطعیت دست و پنجه نرم می کند، بیت کوین (BTC) به معامله در حدود 28000 دلار ادامه می دهد که در 30 روز گذشته تقریباً 17 درصد افزایش یافته است. اویکان گفت: «بیت کوین در این محیط عملکرد خوبی داشته است و این گواهی بر ارزش آن به عنوان یک فروشگاه ارزش غیرمتمرکز و امن با عرضه محدود است.

مجله: کوین‌های ناپایدار: از بین رفتن نرخ ارز، عملیات بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *