فدراسیون بانکداری اروپا چشم انداز یورو دیجیتال، wCBDC و توکن های بانکی را به اشتراک می گذارد


EBF خود را صدای صنعت بانکداری اروپا می نامد. او حمایت خود را از ارز دیجیتال اروپایی با پیشنهادات خود اعلام کرد.

فدراسیون بانکداری اروپا (EBF) سندی را منتشر کرده است که جزئیات چشم انداز خود را برای اکوسیستم ارز دیجیتال در آینده، و به ویژه برای یورو دیجیتال خرده فروشی شرح می دهد. مقاله با دقت نوشته شده، ارزش ها و نگرانی های مربوط به یورو دیجیتال را از دیدگاه بانک های تجاری بیان می کند.

این گزارش که در 28 مارس منتشر شد، ارزش های بانک مانند ثبات و حریم خصوصی را برجسته کرد. او خواستار مشارکت نزدیک‌تر دولتی و خصوصی در ارتقای یورو دیجیتال شد. این روزنامه می نویسد: «در حال حاضر هیچ گفتگویی برای رسیدگی به تغییرات و ریسک های اساسی در نظام پولی و مالی وجود ندارد. در عین حال، باید چارچوبی برای تعامل پایدار در سطح بالا وجود داشته باشد.

چشم انداز اکوسیستم EBF نقش بخش خصوصی را در همه جنبه ها برجسته می کند، با شروع زیرساخت هایی که باید وابستگی اروپا به “بازیگران” خارجی را کاهش دهد. این اکوسیستم شامل سه عنصر خواهد بود: یورو دیجیتال، یک ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده فروشی (CBDC)، و توکن های ارز صادر شده توسط بانک.

مرتبط: عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا برنامه های یورو دیجیتال را به پارلمان اروپا تشریح می کند

در چشم انداز EBF، یورو دیجیتال باید دارای سه سطح باشد، یک نقش بانک مرکزی اروپا و دو سطح بخش – “سطح B”، که اولین موردی است که با منطقه پرداخت واحد یورو در تعامل است و سپس توسط آن توسعه و عملیاتی خواهد شد. بخش خصوصی طبق اصول گفته شده در لایه های قبلی به بخش منتقل می شود. این اصول هنوز به طور کامل توسعه نیافته اند:

“بازار اروپا به مقامات نیاز دارد تا تعامل اهداف سیاستی متفاوت و همگرا را روشن کنند، به ویژه هنگامی که صحبت از توسعه راه حل های پرداخت پاناروپایی در نقطه فروش / تعامل باشد.”

این مقاله به فناوری بلاک چین توجه داشت در حالی که فقط به بخش های خاصی از اکوسیستم مورد نظر آن اشاره می کرد. فرض بر این است که یک CBDC عمده فروشی بر اساس فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) عمل می کند، جایی که قابلیت همکاری کلیدی برای فعال کردن تراکنش های فرامرزی با پول بانک مرکزی است.

علاوه بر این، توکن‌های ارز صادر شده توسط بانک نقش مهمی در چشم‌انداز EBF برای «نیازهای تجاری مانند فرآیندهای صنعتی خودکار اجرا شده بر روی DLT و استفاده از قراردادهای هوشمند» ایفا کردند. ظاهراً این توکن‌ها با سطح صنعت B طرح یورو دیجیتال مطابقت دارند. این روزنامه تصریح کرد که برای این راهکارها نیز استانداردسازی بیشتری لازم است.

EBF نماینده 33 انجمن ملی بانکداری و 3500 بانک فردی است.

مجله: کوین‌های ناپایدار: از بین رفتن نرخ ارز، عملیات بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید