Euler Finance پس از بازگرداندن وجوه توسط هکر، قفل پرداخت ها را باز می کند


پروتکل وام دهی اتریوم در یک حمله اعتباری 197 میلیون دلاری در ماه مارس مورد سوء استفاده قرار گرفت.

در 12 آوریل، پروتکل وام‌دهی غیرقانونی مبتنی بر اتریوم، Euler Finance اعلام کرد که پس از بازگرداندن اکثریت قریب به اتفاق دارایی‌های دزدیده‌شده توسط هکرها در ماه گذشته، بازخریدها را باز خواهد کرد.

اویلر می گوید که تمام بدهی های حساب فرعی را در بلوکی که پروتکل در 13 مارس غیرفعال شده است، بازپرداخت خواهد کرد. پیش‌بینی‌کننده قیمت روی زنجیره ارائه شده توسط Uniswap یا Chainlink، ارزش اتر (ETH) دارایی‌ها و بدهی‌ها را تعیین می‌کند. این شرکت توضیح داد:

بازارهایی با بدهی بدی که از ذخایر آنها فراتر رفته است (معدد بازارهای دم درازی که متحمل حملات نبوی شده اند) بدهی های بد را به طور متناسب بین سپرده گذاران در بازار توزیع می کنند.

اویلر یک قرارداد هوشمند با درخت مرکل تعبیه شده ایجاد کرد که شامل بودجه برای تمام آدرس‌های مورد سوء استفاده می‌شود. برای پردازش بازپرداخت، کاربران باید مدرکی دال بر اعتبار Merkle آدرس خود و “یک نشانه پذیرش که به صورت جداگانه برای هر حساب محاسبه می شود و تایید می کند که دارنده حساب شرایط و ضوابط را پذیرفته است” ارائه دهند.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟ شاید

در 4 آوریل، هکر Euler Finance تقریباً تمام وجوه قابل بازیافت را پس از اولتیماتوم توسعه دهندگان پروژه مبنی بر بازگرداندن 90 درصد دارایی های سرقت شده در غیر این صورت با پیگرد قانونی بازگرداند. پس از یک وقفه کوتاه در ارتباط، اویلر برای اطلاعاتی که به محل نگهداری وجوه دزدیده شده و هویت هکر منجر می شد، جایزه یک میلیون دلاری تعیین کرد که منجر به بازگرداندن دارایی های خود توسط هکر شد. علاوه بر این، یک کاربر هکر را متقاعد کرد که پس‌انداز جان خود را به دلیل سوء استفاده از دست داده است، که باعث شد هکر 100 ETH را به شخص برگرداند، و سپس 12 ETH را به خزانه اویلر اهدا کرد.

در مجموع 95556 ETH و 43 میلیون DAI USD استیبل کوین در ماه گذشته به دلیل افزایش قیمت اتر بازیابی شد و این مقدار بالاتر از کل استثمار شده است. علاوه بر این، 1100 واحد اتر مورد سوء استفاده پس از ارسال سکه‌ها توسط هکر به میکسر ارزهای دیجیتال Tornado Cash به عنوان غیرقابل برگشت برچسب‌گذاری شدند.

مرتبط: حمله مالی اویلر: چگونه اتفاق افتاد و چه چیزی می توان آموخت؟
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *