رئیس فناوری اتحادیه اروپا: اتحادیه اروپا و ایالات متحده باید آیین رفتار هوش مصنوعی را اجرا کنند


رئیس فناوری اتحادیه اروپا با اعضای شورای تجارت و فناوری اتحادیه اروپا-ایالات متحده در مورد نیاز به کدهای رفتار داوطلبانه قبل از قوانین آتی صحبت کرد.

قانون‌گذاران اتحادیه اروپا در تلاش هستند تا پیش از قانون آینده اتحادیه اروپا برای توسعه و اجرای هوش مصنوعی (AI) قوانین رفتاری را پیاده‌سازی کنند.

مارگرت وستاگر، رئیس فناوری اتحادیه اروپا، در نشست مشترک شورای تجارت و فناوری اتحادیه اروپا و آمریکا در 31 مه در سوئد گفت که مقامات ایالات متحده و اتحادیه اروپا باید صنعت هوش مصنوعی را تحت فشار قرار دهند تا ظرف چند ماه یک کد رفتار داوطلبانه را اتخاذ کند.

به گفته وستاگر، در حالی که قوانین جدید هنوز در دست توسعه هستند، این اقدامات حفاظتی ایجاد خواهد کرد. او تاکید کرد که قوانین جدید «در بهترین حالت» طی دو سال و نیم تا سه سال اجرایی خواهند شد که «به وضوح خیلی دیر است».

“ما باید همین الان اقدام کنیم.”

Vestager مسئول هماهنگی استراتژی اتحادیه اروپا برای داده ها و رویکرد به هوش مصنوعی است. او گفت که اگر اتحادیه اروپا و ایالات متحده رهبری را بر عهده بگیرند، می توانند یک کد رفتاری ایجاد کنند که همه را در مسیر توسعه هوش مصنوعی “راحت تر” کند.

این همان سرعتی است که شما باید در هفته‌ها، ماه‌های آینده درباره آن بحث کنید و البته صنعت را نیز در بر بگیرد تا جامعه بتواند به آنچه در حال وقوع است اعتماد کند.»

رئیس فناوری گفت: قانونگذاران باید بر روی جزئیات به جای اظهارات کلی به توافق برسند.

مرتبط با: استفاده منصفانه چیست؟ دیوان عالی ایالات متحده بر معضل حق نسخه برداری هوش مصنوعی می اندیشد

در همین حال، قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا، که مقررات گسترده ای را برای این فناوری معرفی می کند، هنوز توسط اعضای پارلمان اروپا در حال نهایی شدن است.

آخرین پیش نویس این قانون شامل ممنوعیت استفاده عمومی از نظارت بیومتریک و ابزارهای پلیسی پیش بینی شده بود. این علاوه بر ابزارهای هوش مصنوعی است که باید بر اساس سطوح خطر درک شده، از کم تا غیرقابل قبول طبقه بندی شوند.

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، شرکتی که مسئول چت ربات هوش مصنوعی ChatGPT است، در 25 ماه مه به قانونگذاران اتحادیه اروپا درباره مقررات بیش از حد صنعت هوش مصنوعی صحبت کرد.

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و افراد را با کریپتو تشویق کنیم؟


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید