مقامات اتحادیه اروپا بازارهای تحت دارایی های رمزنگاری شده را به قانون امضا کردند


MiCA اولین بار در سال 2020 معرفی شد و هدف آن ایجاد یک چارچوب نظارتی منسجم برای دارایی های رمزنگاری شده در سراسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

مقامات اتحادیه اروپا پس از تایید نهایی وزرای دارایی، لایحه بازار دارایی های کریپتو یا MiCA را امضا کردند.

در 31 مه، وزیر امور روستایی سوئد پیتر کولگرن و رئیس پارلمان اروپا روبرتا متسولا امضاء شده حدود سه سال پس از اجرای این اقدام توسط کمیسیون اروپا، چارچوب نظارتی ارزهای دیجیتال که مدت‌ها منتظر آن بودیم، به قانون تبدیل شد. قانونگذاران اتحادیه اروپا پیش از تصویب نهایی در سال 2023، چارچوب MiCA را از مجلسی به بدنه دیگر مورد بحث قرار دادند و جنبه های مختلف این لایحه برای بحث مطرح شد.

هدف MiCA ایجاد یک چارچوب نظارتی منسجم برای دارایی های رمزنگاری در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. پس از مراسم امضای امروز، انتظار می‌رود این چارچوب پس از انتشار در مجله رسمی اتحادیه اروپا اجرایی شود و بیشتر مقررات MiCA در مورد شرکت‌های رمزنگاری احتمالاً در سال 2024 آغاز می‌شود.

مرتبط با: 3 نکته از مقررات MiCA اتحادیه اروپا

از زمانی که MiCA برای اولین بار در سال 2020 شکل گرفت، برخی از قانونگذاران اتحادیه اروپا پیشنهاد کردند که در پی سقوط بازار کریپتو در سال 2022 و ورشکستگی های برجسته از جمله FTX، BlockFi و سلسیوس، به چارچوب گسترده تری نیاز است. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، ساخت «MiCA II» را بر اساس کار چارچوب اول پیشنهاد کرد.

مجله: راهنمای شهر کریپتو پراگ: بیت کوین در قلب اروپا
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید