قانونگذاران اتحادیه اروپا به الزامات سرمایه محدودتر برای بانک های هلدینگ کریپتو رای می دهند

قانونگذاران اتحادیه اروپا به الزامات سرمایه محدودتر برای بانک های هلدینگ کریپتو رای می دهند


در صورت تصویب همه اقدامات پارلمانی، ممکن است بانک‌ها ملزم به حفظ «مواجهه با ریسک» تا 1250 درصد سرمایه بر اساس قرار گرفتن در معرض کریپتو شوند.

کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا به اقداماتی رای داد که بانک‌های دارای ارزهای دیجیتال را ملزم به تخصیص مقادیر تنبیهی سرمایه می‌کند.

پارلمان اروپا در بیانیه ای در 24 ژانویه اعلام کرد که این کمیته با اکثریت قاطع به تغییرات در مقررات الزامات سرمایه و دستورالعمل الزامات سرمایه، که در مورد بانک های هلدینگ کریپتو اعمال می شود، رأی مثبت داد. بر اساس یک پیش‌نویس قانون، بانک‌ها موظف خواهند بود بر اساس قرار گرفتن در معرض کریپتو، «مواجهه با ریسک» تا 1250 درصد سرمایه خود را حفظ کنند.

قانونگذار گفت که این تغییرات مطابق با تغییرات کمیته بازل در نظارت بانکی یا BCBS، نهاد مسئول استانداردهای بین المللی بانکی است. این گروه مقالات مشاوره ای منتشر کرده است که گروه بندی دارایی های رمزنگاری شده را در سال های 2019، 2021 و 2022 بررسی می کند و توصیه می کند که بانک ها چگونه باید با خطرات احتمالی مقابله کنند. BCBS گزارش می دهد که قرار گرفتن بانک ها در معرض دارایی های رمزنگاری شده تا سال 2021 بیش از 9 میلیارد دلار است.

“[Members of the European Parliament] قانونگذار از بانک‌ها می‌خواهد که قرار گرفتن خود در معرض دارایی‌های رمزنگاری شده و خدمات دارایی‌های رمزنگاری شده و همچنین تعریف خاصی از سیاست‌های مدیریت ریسک خود در مورد دارایی‌های رمزنگاری شده را افشا کنند. از کمیسیون دعوت شده است تا لایحه ای در مورد رفتار محتاطانه ویژه برای مواجهه با دارایی های رمزنگاری شده تا ژوئن 2023 ارائه کند.

مربوط: عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا برنامه های یورو دیجیتال را به پارلمان اروپا تشریح می کند

کل پارلمان اروپا باید در مورد اصلاحات پیشنهادی قبل از تبدیل شدن به قانون رای گیری کند. تصویب کمیته امور اقتصادی و پولی به دنبال پیشرفت قانونگذاران اتحادیه اروپا در چارچوب بازارهای دارایی های رمزنگاری یا MiCA، پس از رای گیری شورای اروپا در اکتبر 2022 – انتظار می رود این قانون به ایجاد یک چارچوب نظارتی منسجم برای ارزهای دیجیتال کمک کند. . کشورهای عضو اتحادیه اروپا
نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉