قانونگذاران اتحادیه اروپا بر قوانین سختگیرانه تر در مورد نقل و انتقالات رمزنگاری ناشناس تاکید می کنند


این قانون یکی از چندین قانون طراحی شده برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم بود و 99 رای موافق، 8 رای مخالف و 6 رای ممتنع دریافت کرد.

قانون‌گذاران اتحادیه اروپا لایحه جدیدی را تصویب کرده‌اند که به منظور مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، محدودیتی معادل 1000 یورو (1083 دلار) برای انتقال دارایی‌های رمزنگاری ناشناس تعیین می‌کند.

بر اساس بیانیه پارلمان اروپا که در 28 مارس منتشر شد، این محدودیت برای انتقال دارایی های رمزنگاری شده در جایی که مشتری قابل شناسایی نباشد اعمال می شود. تراکنش های نقدی نیز 7000 یورو (7585 دلار) محدود خواهد شد.

بسته AML/CTF قرار است در نشست عمومی در ماه آوریل تصویب شود. پس از آن عنوان شد که مذاکرات برای شکل نهایی پیش نویس قوانین آغاز خواهد شد.

اشاره شد که آژانس مبارزه با پولشویی اروپا (AMLA) که در ژوئن 2022 تأسیس شد، در نهایت قوانین را اجرا خواهد کرد.

Emil Radev، یکی از گزارشگران، گفت: «برای ما مهم است که مرجع جدید با حسابرسان ملی همکاری نزدیک داشته باشد و به طور مستقیم مخاطره‌آمیزترین ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های رمزنگاری و شرکت‌های بخش مالی را که در چندین کشور عضو فعالیت می‌کنند، حسابرسی کند.» AMLA.

متن استفاده از ابزارهای ناشناس، از جمله دارایی های رمزنگاری، با اکثریت قاطع قانونگذاران تصویب شد – “99 رای موافق، 8 رای مخالف، 6 رای ممتنع”.

متون جدید به تصویب رسیده نشان می دهد که ارائه این لایحه به شفافیت و انطباق بیشتری نیاز دارد، به ویژه از سوی مدیران دارایی های رمزنگاری. وی توجه کرد:

سازمان‌هایی مانند بانک‌ها، مدیران دارایی‌ها و دارایی‌های رمزنگاری‌شده، کارگزاران املاک و مستغلات مجازی، و باشگاه‌های برتر فوتبال حرفه‌ای باید هویت مشتریان خود، مالکیت آنها و کنترل شرکت را تأیید کنند.»

همچنین خاطرنشان شد که این بخش ها باید انواع خاصی از خطرات مربوط به پولشویی و تامین مالی تروریسم را در خطوط تجاری خود ایجاد کنند و این اطلاعات مربوطه را به یک مرکز ثبت مرکزی ارسال کنند.

مرتبط با: کمیسیون اروپا “رقابت سالم” را در متاورس تضمین خواهد کرد

این امر پس از آن صورت می گیرد که فدراسیون بانکداری اروپا (EBF) گزارشی را در 28 مارس منتشر کرد که در آن چشم انداز خود را برای اکوسیستم ارز دیجیتال آینده و به ویژه یورو دیجیتال خرده فروشی شرح می داد.

EBF یک مدل سه لایه را برای یورو دیجیتال پیشنهاد کرد، شامل نقش بانک مرکزی اروپا و دو سطح صنعتی – که اولی با منطقه پرداخت یورو در تعامل است و سپس توسط “سطح صنعت B” توسعه و اداره خواهد شد. بخش خصوصی

در اخبار مرتبط، رای نهایی در مورد مجموعه قوانین ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا معروف به مقررات بازار دارایی های رمزنگاری (MiCA) اخیراً به آوریل 2023 به تعویق افتاد.

این اولین بار نیست که قانونگذاران اروپایی این روند را که قبلاً از نوامبر 2022 به فوریه 2023 به تعویق افتاده بود، تغییر می دهند.

مجله: راز فروش به VCهای مرد: کمک به رونق بنیانگذاران زن کریپتو
نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید