گروه وزرای دارایی اتحادیه اروپا در مورد جنبه های سیاسی یورو دیجیتال بیانیه می دهد

گروه وزرای دارایی اتحادیه اروپا در مورد جنبه های سیاسی یورو دیجیتال بیانیه می دهد


یوروگروپ حمایت خود را از تحقیقات یورو دیجیتال تایید کرد و خاطرنشان کرد که برخی از عناصر طراحی و استفاده در دست بررسی نیاز به تصمیم گیری سیاسی دارند.

گروه یورو متشکل از همه وزرای دارایی کشورهای حوزه یورو، پس از نشست خود در بروکسل، در 16 ژانویه بیانیه ای را در مورد معرفی یورو دیجیتال منتشر کرد. این گروه به طور منظم برای بحث در مورد ابعاد سیاسی ارز دیجیتال بالقوه ملاقات می کند. انتشار بیانیه همزمان با انتشار یک سند “شمارش سهام” توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) است که جزئیات پیشرفت طراحی یورو دیجیتال را شرح می دهد.

بیانیه یوروگروپ به نیاز بانک مرکزی اروپا و کمیسیون اروپا برای اطلاع رسانی به یوروگروپ و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مورد تحولات ایجاد یورو دیجیتال اشاره کرد که در دست بررسی است. در این بیانیه آمده است:

یوروگروپ معتقد است که معرفی یورو دیجیتال و همچنین ویژگی‌های اصلی و گزینه‌های طراحی آن، مستلزم بحث و تصمیم‌گیری سیاسی در سطح سیاسی است.

این گروه مسائلی را که نظارت می کند، از جمله اثرات زیست محیطی ارز دیجیتال، حریم خصوصی، ثبات مالی و مسائل مرتبط فهرست کرده است. وی همچنین به برنامه های کشورهای عضو اتحادیه اروپا خارج از منطقه یورو در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ابراز علاقه کرد.

اعضای گروه “آماده مشارکت در این بحث ها هستند” و افزودند:

ما نیز استقبال می کنیم [European] قصد کمیسیون ارائه پیشنهادی در نیمه اول سال 2023، مشروط به تصمیم قانونگذاران، است که یورو دیجیتال را ایجاد کرده و ویژگی های کلیدی آن را تنظیم می کند.

این پیشنهاد پیش از بررسی نتایج مرحله تحقیقات ارز دیجیتال در سه ماهه سوم سال توسط شورای حاکم ECB است.

مطالب مرتبط: ملکه هلند ماکسیما از یورو دیجیتال پشتیبانی می کند

اعلامیه یوروگروپ یک روز پس از آن منتشر شد که یکی از مشاوران سابق بانک انگلستان سرمقاله ای را در فایننشال تایمز منتشر کرد و گفت که ایجاد CBDC ها ارزش هزینه و ریسک را ندارد.
نویسنده: Derek Andersen

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉