پیش نویس قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا با ممنوعیت تشخیص چهره عمومی به روز شد


قانون‌گذاران اتحادیه اروپا دور دیگری از رای‌گیری را تکمیل کرده‌اند که ممنوعیت جدیدی برای استفاده عمومی از نظارت بیومتریک به قانون آینده هوش مصنوعی اضافه می‌کند.

قانونگذاران اتحادیه اروپا پس از رای گیری دو کمیته پارلمانی، اقدامات هوش مصنوعی (AI) مانند ChatGPT را به مرحله بعدی سوق داده اند.

در رای گیری در 11 مه، اعضای پارلمان اروپا موافقت کردند که قانون مورد انتظار هوش مصنوعی را که استفاده از تشخیص چهره در فضاهای عمومی را به همراه ابزارهای پلیسی پیش بینی ممنوع می کند، شامل شود.

اعضای پارلمان اروپا همچنین موافقت کردند که اقدامات شفافیت جدیدی را معرفی کنند که بر ابزارهای مولد هوش مصنوعی تأثیر می گذارد. این اقدامات در جلسه قبلی پیشنهاد شده بود و نیازمند طبقه بندی ابزارهای هوش مصنوعی بر اساس سطوح ریسک درک شده، از کم تا غیرقابل قبول بود.

کیم ون اسپارنتاک، نماینده پارلمان، این رای را به عنوان یک “نقطه عطف” در مقررات هوش مصنوعی توصیف کرد و گفت که هنگام ایجاد چنین مقرراتی باید بر “حقوق اساسی” تأکید شود.

هوش مصنوعی باید در خدمت مردم، جامعه و محیط زیست باشد نه برعکس.»

این قانون در دو سال گذشته در مرحله مذاکره بوده و در نهایت به مرحله بعدی روند بین کمیسیون اروپا و کشورهای عضو می‌رود که شامل نهایی کردن جزئیات است.

پس از نهایی شدن، قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا یکی از آخرین قوانینی خواهد بود که بر استفاده و توسعه هوش مصنوعی تأثیر می گذارد.

مرتبط با: اینفلوئنسر اسنپ چت با استفاده از یک AI doppelganger ساده به پول نقد تبدیل می شود

این تحولات در اتحادیه اروپا زمانی رخ می دهد که در دسترس بودن و استفاده از ابزارها و برنامه های کاربردی هوش مصنوعی به سرعت در حال افزایش است.

در کنفرانس Google I/O در 10 می، این شرکت تعدادی از ویژگی های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را اعلام کرد که در پلتفرم های اصلی آن ادغام خواهند شد. یک هفته پیش، مایکروسافت به کاربران اجازه دسترسی رایگان به GPT-4 خود را داد.

این فناوری در حال حاضر در حال آزمایش برنامه های کاربردی واقعی است، مانند یک ربات چت هوش مصنوعی که به عنوان یک اپراتور درایو در فرانچایز فست فود Wendy’s کار می کند.

قانونگذاران سراسر جهان به این انفجار هوش مصنوعی توجه دارند و همچنین مقرراتی را برای فناوری های نوظهور در نظر می گیرند. بریتانیا، ایالات متحده و چین همگی نیاز به مقررات را ابراز کرده اند.

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و افراد را با کریپتو تشویق کنیم؟


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *