Etherscan انتقال توکن با ارزش صفر را برای جلوگیری از حملات مسمومیت پنهان می کند


مسمومیت آدرس یک کلاهبرداری فیشینگ است که می‌تواند روی کاربرانی که توکن‌های ناخواسته دریافت می‌کنند و آدرس‌های خود را هنگام ارسال رمزنگاری به دقت بررسی نمی‌کنند، تحت تاثیر قرار دهد.

تا 10 آوریل برای پست کردن کاوشگر بلاک چین از Etherscan به طور پیش فرض نمایش انتقال توکن های با ارزش صفر را در وب سایت خود غیرفعال کرده است. اکنون کاربران باید به صورت دستی صفحه نمایش را از صفحه تنظیمات وب سایت روشن کنند. Etherscan گفت که در حال به روز رسانی برای جلوگیری از حملات “مسمومیت آدرس” است که فیشینگ و ارسال هرزنامه توسط کاربران ناآگاه است.

“جلوگیری از کلاهبرداری و حملات به روشی خنثی و مقیاس پذیر، یک بازی بی پایان موش و گربه است… لطفاً در ادامه روند تکامل ما، نظرات خود را به اشتراک بگذارید.”

مسمومیت آدرس یک نوع کلاهبرداری رمزنگاری است که در آن مهاجم یک توکن تقریباً صفر یا بدون ارزش برای “مسموم کردن” آدرس کاربر ارسال می کند. پس از آن، تراکنش در تاریخچه کیف پول نرم یا سخت ثبت می‌شود و می‌توان آن را هنگام انجام انتقال انتخاب کرد. هدف از کلاهبرداری فریب دادن کاربر برای ارسال تصادفی توکن به آدرس کلاهبرداری است. برای انجام این کار، هکرها از نرم افزارهای پیچیده برای تولید آدرس های کلاهبرداری استفاده می کنند که شباهت زیادی به آدرس های “سمی” با همان چند کاراکتر شروع یا پایان دارند.

با این حال، کلاهبرداری ها فقط به عنوان فیشینگ طبقه بندی می شوند. نه سکه های هرزنامه و نه آدرس هایی که چنین توکن هایی را دریافت می کنند، نمی توانند وجوه کاربران را به خطر بیندازند. با این حال، توکن‌های تغییرناپذیر ناخواسته یا NFT می‌توانند به طور بالقوه یک آدرس را از طریق تعاملاتی مانند انتقال آن به حساب‌های مختلف به خطر بیاندازند.

نمونه ای از یک توکن با ارزش صفر که باید توسط Etherscan پنهان شود

شرکت Ledger کیف پول سخت افزاری بلاک چین به کاربران توصیه می کند مجموعه های NFT ناخواسته خود را پس از دریافت آن ها مخفی کنند. در حالی که مسمومیت آدرس را نمی توان متوقف کرد، لجر توصیه می کند که کاربران از دریافت سپرده یا آدرس مقصد از تاریخچه تراکنش خود اجتناب کنند و همیشه در هنگام ارسال رمزنگاری، بررسی کنند که هر کاراکتر آدرس مقصد با آدرس خانه مطابقت داشته باشد.

مجله: در اینجا نحوه ایمن نگه داشتن رمزارز خود آورده شده است
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید