Vitalik Buterin اتریوم اهداف بلندپروازانه ای را برای L2s تعیین می کند: جزئیات


تصویر جلد از طریق Youtu.be

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم حمایت کننده یک تکامل فن‌آوری جدید برای راه‌حل‌های Layer-2 بر اساس پروتکل قرارداد هوشمند پیشرو.

انتقال دامنه ENS برای L2s

پروتکل های لایه 2 به آرامی به بلوغ می رسند زیرا زنجیره های برتر مانند Optimism (OP)، Arbitrum (ARB) و Polygon (MATIC) هر کدام به اعداد زیادی در مورد پذیرش اکوسیستم، نوآوری محصول و تمایز دست می یابند.

Vitalik Buterin پیشنهاد می‌کند که این L2ها باید به کار بر روی حل‌کننده‌های CCIP (بدون اعتماد و ضد عفونی) ادامه دهند تا به اکوسیستم رو به رشد این بلاک‌چین‌های با کارایی بالا رسیدگی کنند. این حرکت توسعه‌ای به استفاده از زیردامنه‌های ENS کمک می‌کند که می‌توانند مستقیماً در L2 ثبت، به‌روزرسانی و خوانده شوند.

نوآوری سرویس نام اتریوم (ENS) در سال 2018 مورد توجه قرار گرفت زیرا هدف آن آسان‌تر کردن شناسایی آدرس کیف پول بود. ENS امکان جایگزینی کدهای الفا عددی طولانی را که معمولاً کلیدهای خصوصی را با “.eth” به عنوان نام کاربری و پسوند مشخص می کنند، ممکن می سازد.

در میان بسیاری از دیدگاه‌های Vitalik Buterin برای بلاک چین، او معتقد است که زمان آن رسیده است که L2s سرویس نام را نیز با انگیزه‌ای نادر برای مقرون‌به‌صرفه‌تر کردن این سرویس نامی دریافت کند. این فراخوان برای ادغام، در صورت تکمیل شدن، به عنوان یک جهش رشد بزرگ برای پروتکل های لایه 2 عمل می کند تا به طور موثرتری عمل کنند و کاربران جدید را به اکوسیستم خود جذب کنند.

تسطیح زمین بازی

تعداد فزاینده‌ای از پروتکل‌های لایه ۲ اتریوم راه‌حل‌های خود را متمایز می‌کنند تا به مزیت فناوری دست یابند که می‌تواند به آنها کمک کند جایگاهی غالب در اکوسیستم به دست آورند.

اگر فراخوان ادغام سرویس نام اتریوم دنبال شود، در نهایت زمینه بازی برای این پروتکل‌ها برای تقویت تجربیات و تعاملات کاربر به طور کلی یکسان خواهد شد.

اکوسیستم ارز دیجیتال در حال رشد است زیرا اتریوم با رقبای بازار، به ویژه Solana (SOL)، Cardano (ADA) و Avalanche (AVAX) رقابت می کند. فراخوان یکپارچه سازی ENS حرکتی است که به پروتکل کمک می کند تا تسلط خود را در دنیای قراردادهای هوشمند حفظ کند.
نویسنده: Godfrey Benjamin

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید