بوترین اتریوم بر لایه 2 و فرهنگ تمرکز دارد


ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم اخیراً وزن کرد در مورد تغییر فرهنگی ناشی از راه حل های لایه 2.

او به یاد آورد که چگونه اتریوم پس از اینکه در ابتدا فقط بیت کوین با قراردادهای هوشمند شناخته شد، به آرامی فرهنگ و هویت خود را توسعه داد. اکنون بوترین ادعا می‌کند که لایه‌های ۲ به محل پرورش خرده‌فرهنگ‌های مختلف در اکوسیستم اتریوم تبدیل شده‌اند.

مرتبط با

طبق گفته بوترین، لایه‌های ۲ با نشان دادن تمایل بیشتر برای دسترسی به کاربر، اولویت‌بندی ارزش‌های مختلف (کالاهای عمومی، فناوری خوب، مقیاس‌بندی، گنجاندن مالی و غیره)، و همچنین داشتن شرکت‌کنندگان متنوع، «تخصص فرهنگی» می‌شوند.

در همان زمان، یکی از بنیانگذاران اتریوم نیز برخی از آسیب پذیری های احتمالی جوامع لایه 2 را شناسایی کرد. اول از همه، بوترین هشدار داد که چنین جوامعی می‌توانند به طور بالقوه به اتاق‌های پژواک تبدیل شوند، به این معنی که آنها مانند «جهان‌های مجزا» عمل خواهند کرد. او همچنین امکان تبدیل این جوامع به تک‌فرهنگ را می‌بیند. این سناریو توسعه جوامع فرعی جدید را دشوار خواهد کرد. در نهایت، بوترین نگران جوامعی است که از مسیر سطوح دوم تقلید می کنند که اهداف دیگر را به نفع موفقیت مالی نادیده می گیرند.

مرتبط با

بوترین اعتراف می کند که پاسخ کاملی برای مشکلات احتمالی پیش روی جامعه اتریوم ندارد. او افزود: “بسیاری از چالش ها ناشی از ناهماهنگی در مشوق ها است.”

پسندیدن گزارش شده توسط U.Todayشرکت سرمایه گذاری پیشرو VanEck اخیرا گزارشی را منتشر کرده است. در این گزارش پیش‌بینی شده بود که ارزش کل راه‌حل‌های لایه ۲ به ۱ تریلیون دلار برسد.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید