بوترین اتریوم نمونه‌هایی از استارت‌آپ‌های رمزنگاری ایده‌آل را ارائه می‌دهد


ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم معتقد است که جامعه ارزهای دیجیتال هنوز از ابتکارات ایده آلیستی خود دست برنداشته است.

بوترین در پاسخ به پست تامل برانگیز جو وایزنتال، میزبان پادکست “Odd Lots” بلومبرگ، اظهار داشت که جامعه ارزهای دیجیتال با چشم انداز اینترنت باز در دنیای ارزهای دیجیتال به جلو حرکت می کند.

“فقط فکر می کنم. بسیار احمقانه است که چقدر فرهنگ کریپتو در 5-6 سال گذشته تغییر کرده است. در آن زمان هنوز هیپی های ایده آل گرا در بانک ها درباره چیزهایی مانند دموکراسی در بلاک چین، UBI ها یا اینترنت باز صحبت می کردند. من هرگز در مورد آن نشنیده بودم. دیگر 100% سکه های مالی/میم مهم هستند.”

مرتبط با

اما بوترین از Farcaster، یک پروتکل مبتنی بر خوش بینی که یک شبکه اجتماعی به اندازه کافی غیرمتمرکز ایجاد می کند، به عنوان نمونه ای از استارت آپ ها نام برد. با وجود تعداد بسیار کمی از کاربران روزانه، پروتکل اجتماعی مبتنی بر بلاک چین در اوایل سال جاری توانست 150 میلیون دلار سرمایه جذب کند. علاوه بر این، بوترین همچنین در مورد پروتکل لنز صحبت کرد، یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز که در آن کاربران می توانند واقعاً محتوای خود را داشته باشند.

مرتبط با

بنیانگذار اتریوم همچنین از تامین مالی درجه دوم، یک روش دموکراتیک تامین مالی بر اساس رای گیری درجه دوم، حمایت کرد. این امکان توزیع وجوه را با در نظر گرفتن خواسته های جامعه گسترده تر ارزهای دیجیتال فراهم می کند. برنامه کمک مالی گیت کوین، یک طرح سه ماهه توسط گیت کوین اجرا می شود، نمونه ای از ابتکار عمل مبتنی بر روش تامین مالی بهینه ریاضی است. بوترین همچنین در مورد مفهوم تأمین مالی عطف به ماسبق صحبت کرد که به پروژه هایی که قبلاً موفق به اثبات ارزش خود شده اند، امکان تخصیص بودجه را می دهد.

علاوه بر این، او به Zupass، یک مدیر ارز دیجیتال شخصی که به کاربران اجازه می‌دهد ناشناس بمانند، و همچنین راه‌های حفظ حریم خصوصی برای ارسال اتریوم، مانند اثبات‌های دانش صفر (ZKPs) و رای‌گیری با دانش صفر، اشاره کرد.

علیرغم شوق سکه‌های میم، به نظر می‌رسد که جامعه اتریوم همچنان با ایده‌آل‌های اصلی تمرکززدایی و حفظ حریم خصوصی هماهنگ است.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید