اتریوم و بیت کوین: در صورت شکسته شدن سطح پشتیبانی کلیدی، قیمت اتریوم 20 درصد کاهش می یابد

اتریوم و بیت کوین: در صورت شکسته شدن سطح پشتیبانی کلیدی، قیمت اتریوم 20 درصد کاهش می یابد


قیمت اتریوم بارها نتوانسته است مقاومت خط روند مهمی را بشکند و اکنون اتریوم نیز در خطر از دست دادن پشتیبانی فنی قوی قرار دارد.

رالی اتر (ETH) در برابر بیت کوین (BTC) نه تنها نشانه هایی از فرسودگی را نشان می دهد، بلکه در خطر سقوط به زیر سطح پشتیبانی فنی کلیدی است.

ETH در نیمه دوم ژانویه در برابر BTC سقوط می کند

جفت ETH/BTC در 24 ژانویه حدود 9.25 درصد از اوج محلی خود 0.0779 BTC که در 11 ژانویه ایجاد شد، کاهش یافت. از ابتدای سال، بیت کوین به ترتیب 38 درصد در مقابل 35 درصد افزایش یافته است و از اتر به دلار پیشی گرفته است.

نمودار قیمت روزانه شمع ETH/BTC. منبع: TradingView

جالب توجه است که عقب نشینی اتر در برابر بیت کوین قیمت آن را به پایین محدوده نوار EMA همانطور که در زیر نشان داده شده است، رسانده است.

نمودار قیمت هفتگی شمع ETH/BTC. منبع: TradingView

نشانگر نوار EMA چندین میانگین متحرک نمایی از بازه زمانی صعودی را در نمودار قیمت یکسان نشان می دهد. سقوط به زیر محدوده خط، احتمال اینکه دارایی یک حرکت رو به پایین طولانی را ببیند را افزایش می دهد.

به عبارت دیگر، پایین آمدن احتمال کاهش بیش از 20 درصدی نسبت به سطوح فعلی قیمت را افزایش می دهد.

برعکس، بالا رفتن از محدوده خط، شانس این که دارایی رالی گسترده‌تری را ایجاد کند، افزایش می‌دهد.

قیمت اتریوم با خط روند نزولی کلیدی محدود شد

در این هفته، ETH/BTC به میانگین متحرک نمایی 55 هفته ای (موج قرمز) شاخص EMA Stripe – یک موج پایین تر – مطابق شکل زیر سقوط کرد. خریداران در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 55 هفته ای کنترل را در دست گرفتند و اتر تنها با 0.35 درصد افزایش به 0.0708 BTC در 24 ژانویه در برابر بیت کوین رسید.

مطالب مرتبط: این هدف قیمتی 25000 دلاری بیت کوین باعث بدبختی شورت های بیت کوین می شود

اما اکنون، احتمالاً به دلیل چندین ماه مقاومت خط روند نزولی (خط روند سیاه در نمودار زیر)، که اخیراً فروشندگان فعال‌تر شده‌اند، پایین نوار EMA را مجدداً آزمایش کند.

نمودار قیمت هفتگی ETH/BTC بر مقاومت خط روند نزولی تمرکز دارد. منبع: TradingView

بنابراین، امکان شکستن ETH/BTC به زیر محدوده EMA Stripe را نمی توان رد کرد، همانطور که این جفت پس از سقوط Terra در می 2022 انجام داد.

در آن زمان، اتر بیش از 25 درصد در برابر بیت کوین افت کرد و به 0.0490 رسید که مصادف با EMA 200 هفته ای آن (موج آبی) است.

بنابراین، اگر شکست مشابهی در هفته‌های آینده اتفاق بیفتد، جفت ETH/BTC می‌تواند متحرک متحرک نمایی 200 هفته‌ای را نزدیک به 0.0550 BTC به عنوان هدف نزولی اصلی خود آزمایش کند یا تقریباً 20 درصد کاهش قیمت نسبت به سطوح فعلی داشته باشد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉