اعتبار سنج اتریوم 689 ETH را از رله MEV-Boost نقد می کند


689 اتر، به ارزش تقریبی 1.3 میلیون دلار، بزرگترین جایزه از زمان جایزه 691 اتر است که در 20 مارس به لیدو پرداخت شد.

پاداش 689 اتر (ETH) به ارزش 1.28 میلیون دلار از یک بلوک انتقالی با افزایش ارزش استخراج‌پذیر استخراج‌کننده (MEV) در زنجیره Ethereum Beacon پرداخت شد که یکی از بزرگترین پاداش‌ها در ماه‌های اخیر است.

با توجه به داده‌های تراکنش، راه‌حل استکینگ مایع اتریوم Lido از بلوک 17007842 در Beacon Chain ایجاد شده توسط beaverbuild.org، که در 9 آوریل تکمیل شد، شامل 47 تراکنش پاداش دریافت کرد.

این جایزه تقریباً با 691 اتر مطابقت داشت، آخرین اوج لیدو در 20 مارس.

Martin Köppelmann، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل پلتفرم زیرساخت مبتنی بر اتریوم Gnosis، پیشنهاد کرد که کاربران اتریوم باید از سرویسی مانند MEVBlocker استفاده کنند تا از سوء استفاده از تراکنش های خود جلوگیری کنند.

به گفته MEVBlocker، ربات‌های MEV بیش از 1.38 میلیارد دلار از کاربران اتریوم که سعی در تجارت، ارائه نقدینگی و چاپ توکن‌های غیرقابل مذاکره (NFT) دارند، جمع‌آوری کرده‌اند.

این رله‌های تقویت‌کننده MEV متمرکز می‌توانند با جمع‌آوری بلوک‌ها از چندین ژنراتور برای انتخاب یکی از ژنراتورهای دارای بالاترین شارژ، ارزش به دست آورند.

یکی از رایج ترین انواع سوء استفاده های MEV، حمله “ساندویچ” است، که در آن مهاجم با انجام یک معامله بزرگ در هر دو طرف معامله، قیمت را دستکاری می کند و از تغییر قیمت سود می برد.

مرتبط با: اشتراک ETH در صرافی های برتر به سانسور اتریوم اضافه می کند: داده ها

رله‌های تقویت کننده MEV از مفهوم جداسازی پیشنهاد دهنده-سازنده (PBS) که توسط سازمان تحقیقاتی اتریوم Flashbots در سال 2021 در مسیر انتقال اتریوم به اثبات سهام در سپتامبر معرفی شد، نشات می‌گیرد.

هدف جداسازی نقش پیشنهاد دهندگان از سازندگان بلاک، تشویق رقابت بیشتر در سطح اجماع، متمرکز کردن بیشتر شبکه اتریوم و تقویت مقاومت در برابر سانسور است.

با این حال، اتریوم از زمان ادغام با چند مشکل سانسور مانند انطباق با استانداردهای تعیین شده توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC) مواجه شده است، اگرچه تعداد بلوک های سازگار از آن زمان کاهش یافته است.

طبق MEVBoost.org در حال حاضر 10 انتقال فعال وجود دارد و Flashbots مسئول انتقال بیش از 50 درصد از بلوک های MEV-boost از زمان راه اندازی MEV در سال 2021 هستند.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید