بانک سوئیسی UBS صندوق بازار پول توکن شده را در اتریوم راه اندازی کرد


این صندوق بخشی از یک چتر گسترده تر VCC است که انواع دارایی های دنیای واقعی را به بلاک چین می آورد.

بانک پیشرو سوئیس UBS آزمایشی زنده از نسخه توکن شده صندوق سرمایه متغیر خود (VCC) را به عنوان بخشی از Project Guardian، ابتکاری که توسط بانک مرکزی سنگاپور رهبری می شود، راه اندازی کرده است.

در یک بیانیه مطبوعاتی، مدیریت دارایی UBS اعلام کرد که این صندوق بخشی از یک چتر گسترده تر VCC است که برای آوردن انواع مختلف دارایی های دنیای واقعی (RWA) به بلاک چین طراحی شده است. به گفته توماس کایگی، رئیس سنگاپور و آسیای جنوب شرقی در UBS Asset Management، این پروژه نقطه عطفی در درک توکن سازی صندوق است. اظهارات کائگی به شرح زیر است:

از طریق این ابتکار اکتشافی، ما با موسسات مالی سنتی و ارائه‌دهندگان فین‌تک کار خواهیم کرد تا به درک چگونگی بهبود نقدینگی بازار و دسترسی به بازار برای مشتریان کمک کنیم.»

مدیریت دارایی UBS یک آزمایشی کنترل شده از صندوق بازار پول توکن شده خود را از طریق سرویس توکن سازی داخلی این شرکت به نام UBS Tokenize راه اندازی کرده است. این شرکت با استفاده از یک قرارداد هوشمند در اتریوم، فعالیت‌های مختلفی از جمله بازخرید و اشتراک وجوه را انجام داد.

این آزمایش همچنین بخشی از استراتژی فناوری دفتر کل توزیع شده جهانی (DLT) است که بر استفاده از بلاک چین های خصوصی و عمومی برای بهبود توزیع و صدور وجوه تمرکز دارد.

مرتبط با: سنگاپور 112 میلیون دلار برای پشتیبانی از راه حل های فین تک مانند Web3 اختصاص می دهد

توسعه جدید پیش‌بینی‌های قبلی در مورد توکن‌سازی RWA را برآورده می‌کند. الیس وانگ، مشاور دولت امارات متحده عربی، در جریان میزگردی در اجلاس جهانی توکن 2023 به کوین تلگراف گفت که توکن سازی دارایی های دنیای واقعی چندین مزیت مانند شفافیت و امنیت، ویژگی های ساخته شده در بلاک چین را به همراه دارد. به گفته مدیر اجرایی، توکن سازی RWA ها می تواند گسترده شود زیرا فرصت های قابل توجهی را برای بسیاری از صنایع ارائه می دهد.

در اوایل سال جاری، پروتکل‌های متمرکز بر RWA به موضوعی داغ تبدیل شدند، زیرا آنها از سایر زیربخش‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) عملکرد بهتری داشتند. در 9 ژوئن، درآمد توکن پروژه پلتفرم توکن سازی RWA تا 32 درصد از سال تا به امروز (YTD) در آن دوره افزایش یافت.

مجله: Hyperbitcoinization ادامه دارد، RFK به دنبال اهدای بیت کوین است و اخبار دیگر: Hodler’s Digest


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید